Home Wideo „To epoka kamienia łupanego”. Ukraiński generał pokazał, co noszą ze sobą rosyjscy żołnierze [WIDEO]

„To epoka kamienia łupanego”. Ukraiński generał pokazał, co noszą ze sobą rosyjscy żołnierze [WIDEO]

„To epoka kamienia łupanego”. Ukraiński generał pokazał, co noszą ze sobą rosyjscy żołnierze [WIDEO]

Andrij Niebytow został bohaterem reportażu portalu Ukraińska Prawda. Opowiedział w nim, co znajduje się w ekwipunku rosyjskich żołnierzy.

Portal Ukrainska Prawda opublikował w piątek reportaż, w którym generał Andrij Niebytow demonstruje, co rosyjscy żołnierze zabrali ze sobą na wojnę. Komendant pokazał m.in. ich teczkę.

– „Legendarna rzecz! Widziałem taką, kiedy studiowałem w Donieckim Instytucie Spraw Wewnętrznych. I to w muzeum. Można byłoby pomyśleć, że rosyjski żołnierz wziął ją przypadkowo. Ale nie. O proszę, kompas. Wyciągasz, zaczynasz szukać strony świata. Jest też spis zawartości. Żołnierz potrzebuje też kredek ołówkowych. Albo kleju. Bez tego atak na Ukrainę jest niemożliwy! Są flamastry, nożyczki, cyrkiel… A nawet krzywomierz – dawne urządzenie do mierzenia odległości linii krzywych na mapie. To epoka kamienia łupanego!” – powiedział komendant policji w obwodzie kijowskim.

– „Mamy też naszywkę mundurową 114. Pułku Strzelców Zmotoryzowanych. Pułk ten stacjonuje w Ussuryjsku (Kraj Nadmorski na Dalekim Wschodzie – przyp. red.), 9600 kilometrów od Kijowa, bardzo daleko od Europy i być może tym należy tłumaczyć to, że mają takie przedpotopowe rzeczy? Są wynalazki, z których korzystamy, a oni nie. Ludzie wymyślili smartfony, iPhone’y, ale Rosjanie biorą ze sobą na wojnę aparat telefoniczny TA-57, model z roku 1957! Znaleźliśmy go w Czarnobylu. Z początku pomyślałem, że weszli do naszego muzeum. Ale kiedy go otworzyłem, w środku była współczesna bateria” – dodał generał.

– „Dlaczego mają tak dużo starodawnych gadżetów? Możliwe, że jakiś Dmitrij Rogozin (wicepremier Rosji odpowiadający za przemysł obronny i kosmiczny – przyp. red) przyszedł do Władimira Putina z taką wielką krótkofalówką i powiedział, że to najnowsze urządzenie. Dali im do czytania gazetę «Krasnaja Zwiezda» (dziennik sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej – przyp. red.). Znajdujemy te gazety w okopach. Wszystko jak za czasów ZSRR – otwierasz, czytasz, wiesz, za co umierasz – o, tu cytat z Putina: «Będziemy walczyć o prawo do pozostawania Rosją». A czy ktoś im zabrania?” – zapytał ironicznie Niebytow.

Komendant policji pokazał też, jak niektórzy rosyjscy żołnierze mieszkają. Okazuje się, że ich „warunki” pozostawiają wiele do życzenia.

– „Tu mamy wielką kadź do zbierania wody. Przewrócili ją, obsypali ziemią. Do środka włożyli dywany, zrobili sobie domową atmosferę. Wygląda trochę jak jurta” – dodał sarkastycznie ukraiński generał.

Klamka właśnie zapadła. Decyzja UE w sprawie Ukrainy.

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz