Home Kategorie News „Ta część Ukrainy stanie się częścią Rosji”. Władze ogłosiły plan.
135

„Ta część Ukrainy stanie się częścią Rosji”. Władze ogłosiły plan.

„Ta część Ukrainy stanie się częścią Rosji”. Władze ogłosiły plan.

Samozwańczy gubernator obwodu chersońskiego Wołodymyr Saldo ogłosił w trakcie pierwszego spotkania z rosyjskimi kolaborantami, że „Chersoń wkrótce stanie się częścią Rosji”.

Rosja zajęła większość obwodu chersońskiego po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Obrońcy wycofali siły za Dniepr, a główne miasto regionu zostało zdobyte na początku marca.

Rosjanie i kolaboranci z samozwańczych władz zapowiadali, że w regionie odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy opowiedzą się za przyłączeniem do Rosji. Mimo iż data jeszcze nie padła, okupanci wprost zapowiadają, że przyłączą okupowane ziemie do Rosji.

– „Postrzegamy Rosję jako nasz ojczysty kraj” – miał powiedzieć samozwańczy lider wojskowych władz w Chersoniu, Wołodymyr Saldo.

Podkreślił też, że nowy plan budżetowy obwodu chersońskiego został już przyjęty w rublach.

10 kwietnia sztab generalny ukraińskiej armii przekazał doniesienia, że w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim Rosjanie drukują materiały agitacyjne, by przeprowadzić tzw. referendum w sprawie utworzenia „Chersońskiej Republiki Ludowej”. 9 maja wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar oświadczyła, że tzw. referendum nie odbyło się dotychczas ze względu na skuteczne działania ukraińskiej armii i służb specjalnych.

Saldo był merem Chersonia w latach 2002 – 2012 oraz deputowanym prorosyjskiej Partii Regionów do parlamentu Ukrainy w latach 2012 – 2014.

„To epoka kamienia łupanego”. Ukraiński generał pokazał, co noszą ze sobą rosyjscy żołnierze [WIDEO]

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
47,99 zł
59,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz