Home Kategorie Poruszające Rosjanie prowadzili ich na śmierć. Makabryczne nagranie z Buczy [WIDEO]

Rosjanie prowadzili ich na śmierć. Makabryczne nagranie z Buczy [WIDEO]

Rosjanie prowadzili ich na śmierć. Makabryczne nagranie z Buczy [WIDEO]

New York Times opublikował nagranie, na którym widać rosyjskich żołnierzy prowadzących skrępowanych Ukraińców na egzekucję. Kilka minut później zostali zastrzeleni.

Masakra w Buczy wstrząsnęła światem. W mieście znaleziono niemal 300 ciał, często ze związanymi rekami. Odkryto też masowe groby, gdzie chowano ofiary.

Rosja wypiera się odpowiedzialności za te zbrodnie. Twierdzi, że w Buczy doszło do prowokacji przygotowanej prze Ukrainę, Wielką Brytanię i agencje PR. New York Times opublikował dowody wskazujące, że za zbrodniami stoją rosyjscy żołnierze. Pokazano nagrania z monitoringu oraz opublikowano zeznania Ukraińca, który przeżył jedną z egzekucji.

Na filmie opublikowanym przez „NYT” wiać grupę cywilów – część z nich ma zasłonięte oczy – prowadzonych przez ulicę przez rosyjskich żołnierzy. Nagranie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu 4 marca i widać na nim mężczyznę w charakterystycznej, niebieskiej bluzie.

Ukraińcy byli prowadzeni za pobliski budynek, gdzie kilka minut później rozstrzelano ich. Wcześniej byli przetrzymywani przez Rosjan, przesłuchiwani i torturowani, aż w końcu jeden z nich przyznał, że byli ochotnikami broniącymi miasta przed najeźdźcami. Prowadzili punkt kontrolny i nie zdążyli się ewakuować, gdy Rosjanie weszli do miasta.

Po zdobyciu tej informacji rosyjski dowódca miał wydać rozkaz „pozbycia się” Ukraińców.

– „Pozbądź się ich, ale nie tutaj, żeby ciała tu nie leżały” – miał powiedzieć.

Tak wynika z zeznań 43-letniego Ivana Skyby, który był pośród prowadzonych na śmierć mężczyzn.

Ukraińców zaprowadzono za róg budynku, gdzie następnie Rosjanie ich rozstrzelali. Skyba został ranny, upadł na ziemię i udawał martwego, starając się nie ruszać i nie oddychać. Słyszał, jak żołnierze dobijają innego Ukraińca, który przeżył pierwszą rundę strzałów.

New York Times pokazał też nagranie z ukraińskiego wojskowego dorna, który 5 marca przeleciał m.in. w okolicach miejsca egzekucji, rejestrując leżące tam ciała i stojących nieopodal rosyjskich żołnierzy.

Te same ciała zabitych Ukraińców, w tym łatwo rozpoznawalne ubrane w niebieską bluzę, widać było na zdjęciach, które po opuszczeniu Buczy przez Rosjan zszokowały świat.

Pilne! Rosja odniosła kolosalne zwycięstwo.

Źródło: New York Times

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz