Home Kategorie News Rosja szykuje się do dużego szturmu. „Niebywale wielka nawała”.
2.33K

Rosja szykuje się do dużego szturmu. „Niebywale wielka nawała”.

Rosja szykuje się do dużego szturmu. „Niebywale wielka nawała”.

Rosjanie rzucili wszystkie swoje siły na Siewierodonieck i odcięcie trasy Lisiczańsk-Bachmut. Ukraińcy spodziewają się zmasowanego szturmu na jedno z ostatnich niezdobytych miasteczek w obwodzie ługańskim.

Jak powiadomił w sobotę szef władz obwodu ługańskiego, wojska Putina atakują na wielu odcinkach frontu oraz stale ostrzeliwują wszystkie okoliczne miejscowości.

– „Wszystkie swoje siły rzucili na szturm Siewierodoniecka (obwód ługański) i na odcięcie trasy Lisiczańsk (obwód ługański) – Bachmut (obwód doniecki)” – powiedział Hajdaj, cytowany przez agencję Ukrinform. Siewierodonieck pozostaje jednym z ostatnich niezdobytych miast w obwodzie ługańskim.

Wyjaśnił, że działania Rosjan mają na celu przerwanie tras ewakuacji i dostaw pomocy humanitarnej oraz uniemożliwienie dostaw uzbrojenia dla wojsk ukraińskich. Szef władz obwodu zaznaczył, że w rejonie Ukraina powstrzymuje obecnie „ogromną nawałę rosyjskich wojsk okupacyjnych” i wyraził nadzieję, że ukraińska kontrofensywa rozpocznie się właśnie w tym regionie.

– „Mam nadzieję, że teraz obwód ługański wypełnia wielką misję – powstrzymuje niebywale wielką nawałę rosyjskiej armii, by nasze wojska mogły otrzymać długo oczekiwane dostawy uzbrojenia, a zwłaszcza artylerii o dalekim zasięgu” – powiedział Hajdaj.

Materiał z rosyjskiej telewizji pomógł znaleźć i zniszczyć rosyjski czołg. „Dzięki za wskazówkę”.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz