Home Kategorie News Wołodymyr Zełenski złożył obietnicę Polakom. Projekt ustawy trafi do parlamentu.
2.12K

Wołodymyr Zełenski złożył obietnicę Polakom. Projekt ustawy trafi do parlamentu.

Wołodymyr Zełenski złożył obietnicę Polakom. Projekt ustawy trafi do parlamentu.

Prezydent Ukrainy planuje przyznać Polakom specjalny status prawny na Ukrainie. Zapowiedział wniesienie do parlamentu projektu ustawy.

Wołodymyr Zełenski przy okazji wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie zapowiedział nadanie Polakom specjalnego statusu na Ukrainie.

– „Musimy zwrócić uwagę na uchwaloną w Polsce ustawę o osobach czasowo przesiedlonych z Ukrainy, która faktycznie zrównuje obywateli Ukrainy z obywatelami polskimi, za wyjątkiem prawa do głosowania. W związku z tym podobna ustawa zostanie uchwalona na Ukrainie z inicjatywy prezydenta” – przekazał Serhij Nikiforow.

Według niego jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych zapisach ustawy, nad którą pracuje ukraińskie MSZ. Sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy nie podał również konkretnego terminu wniesienia projektu ustawy do Rady Najwyższej.

Zełenski podziękował wszystkim Polakom za wsparcie udzielone Ukrainie i Ukraińcom podczas wojny. Tekst przemówienia Zełenskiego w Radzie Najwyższej opublikował na Facebooku zastępca szefa jego kancelarii Andrij Sybiha.

– „Dziękuję wszystkim Polakom za wsparcie. Chcę przemówić do wszystkich z tej mównicy. Niech usłyszy to każde województwo, powiat i gmina, którego wsparcie i pomoc odczuwa się w każdym regionie, mieście, wsi, w każdej gminie Ukrainy” – powiedział prezydent Ukrainy.

– „Prawie wszystkie nasze miasta są miastami siostrzanymi Polski. Nasze narody są również braćmi. Nasze kraje są siostrami. Jesteśmy krewnymi i nie ma między nami granic ani barier. Między narodami ukraińskim i polskim już dawno ich nie ma” – dodał.

Zełenski wezwał przy tym do dbania o jedność narodów polskiego i ukraińskiego.

– „Jedność naszych narodów musi pozostać niezmienna. Ani teraz, ani w przyszłości nikt nie ma prawa łamać tej jedności” – powiedział.

Atak rakietowy w czasie przemówienia Andrzeja Dudy. Ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Źródło: PAP

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz