Home Kategorie Życie Polka mieszka w Rosji. Mówi, jak naprawdę wygląda tam teraz życie.

Polka mieszka w Rosji. Mówi, jak naprawdę wygląda tam teraz życie.

Polka mieszka w Rosji. Mówi, jak naprawdę wygląda tam teraz życie.

Polka, która mieszka od ponad 10 lat w Moskwie opowiedziała, jak wygląda sytuacja tamtejszych mieszkańców. W sklepach są ogromne kolejki, a produkty coraz bardziej drożeją.

Jak podaje „Onet” od ponad dekady kobieta mieszka w Moskwie. Z jej relacji wynika, że wielu Rosjan po ataku na Ukrainę uciekło do Armenii, Gruzji i Turcji. Obecnie wracają z powodu problemów finansowych. Ciężko im też znaleźć pracę.

W niektórych miastach litera „Z” jest wszechobecna. Znak stał się symbolem wojny na Ukrainie i poparciem dla Putina i jego działań militarnych. Widnieje na oknach sklepów, w autobusach, na banerach czy rękawach zwykłych ludzi. Propaganda zbiera tam swoje żniwo.

Auchan i Leroy Merlin mimo bojkotu nie wycofały się z Rosji. Jak relacjonuje kobieta, produktów na półkach nie brakuje. Panuje jednak wszechobecna drożyzna i ogromne kolejki.

– „Te sklepy cieszą się dużą popularnością. W Auchan ze względu na niskie ceny są prawdziwe tłumy. Choć ja nie chodzę (…), to moi znajomi, którzy robią tam zakupy, narzekają na to, że muszą długo czekać w kolejce do kasy” – mówi cytowana przez Onet.

Ceny w rosyjskich sklepach są bardzo wysokie.

– „Wszystko jednak szybko drożeje. Na przykład, moja ulubiona herbata w styczniu kosztowała 86 rub. (ok. 6 zł), a obecnie kosztuje 140 rub. (ok. 10 zł)” – mówi kobieta.

Aresztowania są na porządku dziennym. Niektórzy Rosjanie sprzeciwiają się wojnie. Noszą wtedy zieloną wstążkę, za którą można trafić do więzienia.

– „Niedawno w mediach społecznościowych mówiło się o kobiecie, która została zatrzymana przez policję, bo podczas wycieczki po Moskwie, miała zieloną wstążkę na plecaku” – dodaje Polka.

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo. Zabili pracowników.

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
31,00 zł
Oferta zakończona!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz