Home Kategorie Ludzie Zełenski działa. Chce specjalnego statusu dla Polaków w Ukrainie. Będzie ustawa.

Zełenski działa. Chce specjalnego statusu dla Polaków w Ukrainie. Będzie ustawa.

Zełenski działa. Chce specjalnego statusu dla Polaków w Ukrainie. Będzie ustawa.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział wniesienie do parlamentu ustawy, która nada Polakom na Ukrainie specjalny status. Będzie on podobny do tego, który mają uchodźcy z Ukrainy w Polsce.

– „Chcę podziękować polskiemu Sejmowi za niedawno uchwaloną ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. To bezprecedensowa decyzja, zgodnie z którą nasi obywatele, którzy zostali zmuszeni do przeniesienia się do Polski z powodu rosyjskiej agresji, otrzymają niemal takie same prawa i możliwości jak polscy obywatele” – stwierdził Zełenski.

– „Prawo pobytu, możliwość zatrudnienia, pójścia do szkoły, opieka medyczna i ubezpieczenie społeczne. To wielki krok i wielki gest, do którego zdolny jest tylko wielki przyjaciel Ukrainy. Ten krok nie pozostanie jednostronny. W najbliższej przyszłości przedstawię Radzie Najwyższej Ukrainy podobny projekt” – stwierdził polityk.

– „Te prawa mają wielkie symboliczne znaczenie, które pokazują, że Polacy i Ukraińcy są równi. Jestem o tym przekonany, że ukraińscy parlamentarzyści szybko i zdecydowanie poprą tę ustawę” – dodał.

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa reguluje kwestie związane z legalnością pobytu Ukraińców w Polsce. To kolejny krok w stronę rozwoju przyjaźni między naszymi krajami.

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo. Zabili pracowników.

Źródło: RMF24.pl

Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
19,99 zł
27,00 zł
Oferta zakończona!
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz