Home Kategorie Życie Rząd Morawieckiego przyznał sobie nagrody za Polski Ład. Urzędnicy resortu finansów dostali pokaźne premie.

Rząd Morawieckiego przyznał sobie nagrody za Polski Ład. Urzędnicy resortu finansów dostali pokaźne premie.

Rząd Morawieckiego przyznał sobie nagrody za Polski Ład. Urzędnicy resortu finansów dostali pokaźne premie.

​ – „Urzędnicy Ministerstwa Finansów dostali pokaźne nagrody za przygotowanie Polskiego Ładu. Niektórzy otrzymali po 25-30 tys. zł bonusu, choć przepisy okazały się bublem” – pisze wyborcza.

Z ustaleń Pawła Jachowskiego na portalu Wyborcza.biz wynika, że w Ministerstwie Finansów przyznanych zostało 146 nagród za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”. Są to premie, które politycy otrzymają za Polski Ład. Dokładnie za ten, naprawdę zły system.

– „Indywidualne, zróżnicowane uzasadnienia przyznania poszczególnych nagród nie zostały sporządzone. Uzasadnieniem przyznania nagród były szczególne zaangażowanie i ciężka praca nad przygotowaniem podatkowej części Polskiego Ładu, osobisty wkład w ten projekt, a także otwartość i gotowość do wytężonej pracy” – stwierdziło Ministerstwo Finansów.

MF stwierdziło dość jednoznacznie, że „obowiązujące w 2021 r. przepisy umożliwiały przyznanie pracownikom Ministerstwa Finansów nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia”. Innymi słowy nagrody te rzekomo nie obciążają budżetu państwa. Przecież to oczywiste.

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo. Zabili pracowników.

Źródło: onet.pl

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
71,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz