Home Kategorie Życie W Pszczółkach zniszczono ule. To okrutne.

W Pszczółkach zniszczono ule. To okrutne.

W Pszczółkach zniszczono ule. To okrutne.

​ W Światowy Dzień Pszczół odwiedzali przedszkola, by opowiedzieć najmłodszym o tym jak ważne dla człowieka i przyrody są te małe owady. W tym samym czasie ktoś zniszczył ich ule. To okrutne.

– „Przykro mi, bo tyle lat się pszczołami zajmuję, a takiego świństwa jeszcze nikt mi nie zrobi” – mówi płacząc,  Jan Freda, jeden z właścicieli pasieki w Pszczółkach (woj. pomorskie).

Pasieka Jana Fredy i Izabeli Wrony znajdowała się w lesie w miejscowości Pszczółki (woj. pomorskie). Kilka dni temu ktoś ją zniszczył. Właściciele są w rozpaczy. Ich wieloletnia praca została zniszczona.

– „Był to Światowy Dzień Pszczół. Byliśmy na wykładach w przedszkolach w Gdyni. Wracając dostaliśmy informacje z GPS-a, że coś jest nie tak w pasiece. Zanim dojechaliśmy, już sąsiadka dzwoniła, że ule są powywracane. Myślałam, że to może jakaś zwierzyna przewróciła dwa lub trzy ule. Wydawało mi się niemożliwe, żeby to dotknęło wszystkie. Ale sąsiadka wspomniała, że to wszystko musiało się wydarzyć w ciągu kilkunastu minut” – opowiada roztrzęsiona Izabela Wrona.

– „Przykro mi, bo tyle lat się pszczołami zajmuję, a takiego świństwa jeszcze nikt mi nie zrobił. Płakaliśmy przez chwilę, a potem musieliśmy się wziąć do pracy, żeby ratować to, co ocalało. Nie mogę się powstrzymać  jak pomyślę tylko o tym dniu” – stwierdził Jan Freda.

– „Pan leśnik z lasu uznał, że to na pewno nie było zwierzę, bo ogrodzenie było nietknięte, a bramka została otwarta” – stwierdził z kolei leśniczy badający sprawę. Obecnie zajmuje się tym policja oraz prokuratura. Na pierwszy rzut oka widać, że ktoś kto dopuścił się tego czynu wiedział co robi. Nie tylko wiedział jak działać, żeby pszczoły go nie zaatakowały, ale wiedział również o tym, że jest to jedyna pasieka państwa Freda, która nie posiada fotopułapki.

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo. Zabili pracowników.

Źródło: TVN24.pl

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz