Home Kategorie Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol po wojnie.

Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol po wojnie.

Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol po wojnie.

Miliarder Rinat Achmetow, najbogatszy obywatel Ukrainy i właściciel huty AzovStal chce sprzedać swój jeszcze nieskończony superjacht po to aby pomóc swoim rodakom.

– „Achmetow, który obiecał pomóc w odbudowie Ukrainy po wojnie, podobnie jak rosyjscy oligarchowie część swojej fortuny wydawał na takie zbytki jak superjacht, który właśnie buduje mu jedna z niemieckich stoczni. Jacht, obecnie znany pod kryptonimem Luminance, po ukończeniu może znaleźć się wśród 10 największych superjachtów na świecie. Prawie połowa z nich należy do rosyjskich magnatów biznesowych. Pod względem tonażu, 475-metrowy luksusowy statek może zbliżyć się do wielkości Moskwy, rosyjskiego krążownika marynarki wojennej, który według ukraińskich wojskowych zatonął w zeszłym miesiącu na Morzu Czarnym” – przekazał New York Times.

– „Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, rozważamy jego ewentualną sprzedaż” – stwierdził miliarder.

Od aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku i poparcia przez nią ruchu separatystycznego na wschodzie Ukrainy, Achmetow zdystansował się od swojej przyszłości, którą cechowała postawa prorosyjska. Teraz jest całym sercem po stronie Ukrainy co dobitnie pokazuje.

Należący do ukraińskiego miliardera holding System Capital to firma która kontroluje wiele branż. Majątek tego biznesmena wycenia się obecnie na ponad 7,5  miliarda dolarów.

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo. Zabili pracowników.

Źródło: Rp.pl

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
Oferta zakończona!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz