Home Kategorie Inspirujące Taksówkarz bohaterem. Uratował 12 latkę przed atakiem nożownika.

Taksówkarz bohaterem. Uratował 12 latkę przed atakiem nożownika.

Taksówkarz bohaterem. Uratował 12 latkę przed atakiem nożownika.

Pan Andrzej, bielski taksówkarz, otrzymał podziękowania od bielskich policjantów. 5 maja stanął on bowiem w obronie 12-latki, która została zaatakowana przez nożownika.

Mężczyzna odepchnął napastnika i własnym ciałem zasłonił dziecko. Wezwał policję oraz karetkę pogotowia. Walkę o życie dziewczynki udało się wygrać, a napastnika aresztowano.

41 latek zaatakował dziewczynkę i zadał jej kilka ciosów nożem. Miało to miejsce przed szkołą podstawową nr 22.

– „Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jego obronie. Ryzykując swoim własnym życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem” – wytłumaczyli policjanci.

Uczennica w stanie zagrażającym życiu została zabrana do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Stamtąd wystartował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 12-latkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam lekarze wygrali walkę o jej zdrowie i życie. Nie wiadomo jakby się to skończyło gdyby nie postawa pana Andrzeja, który chce pozostać anonimowy.

Jak przekazał nam Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, stan zdrowia dziewczynki bardzo się poprawił. Sąd wydał wniosek o aresztowanie napastnika, a pan Andrzej otrzymał gratulacje od policji i oficjalne podziękowania.

Pilne! Do Polski nadchodzi koszmarny kataklizm. Gminy już zaczęły działać.

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

 

Wieloetapowy rytuał na twarz
Wieloetapowy rytuał na twarz
71,99 zł
89,99 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowy rytuał Premium na twarz od 89,99 zł w Studiu Urody Juliet w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz