Home Kategorie News Pilne! Nowe informacje w sprawie epidemii małpiej ospy. Rozprzestrzenia się przez kontakt seksualny.
6.20K

Pilne! Nowe informacje w sprawie epidemii małpiej ospy. Rozprzestrzenia się przez kontakt seksualny.

Pilne! Nowe informacje w sprawie epidemii małpiej ospy. Rozprzestrzenia się przez kontakt seksualny.

Wybuch epidemii małpiej ospy w Ameryce Północnej i Europie rozprzestrzenia się głównie poprzez seks wśród mężczyzn, z około 200 potwierdzonymi i podejrzewanymi przypadkami, jak mówi WHO.

Epidemia szybko rozwinęła się w Europie i Ameryce Północnej w ciągu ostatniego tygodnia i oczekuje się, że będzie znacznie bardziej rozpowszechniona, ponieważ coraz więcej lekarzy szuka oznak i objawów. Dwa potwierdzone i jeden podejrzewany przypadek małpiej ospy w Wielkiej Brytanii zostały zgłoszone do WHO zaledwie 10 dni temu, pierwsze przypadki w tym roku poza Afryką, gdzie wirus ogólnie krążył na niskim poziomie zakażeń w ciągu ostatnich 40 lat.

– „Widzieliśmy kilka przypadków w Europie w ciągu ostatnich pięciu lat, tylko u podróżnych, ale po raz pierwszy widzimy przypadki w wielu krajach jednocześnie u osób, które nie podróżowały do ​​regionów endemicznych w Afryce ” – powiedział doktor Lewis z WHO.

Kraje europejskie potwierdziły dziesiątki przypadków największej epidemii małpiej ospy na kontynencie, według niemieckich wojskowych. Stany Zjednoczone i Kanada mają do tej pory co najmniej pięć potwierdzonych lub przypuszczalnych przypadków. Belgia właśnie wprowadziła obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla pacjentów z małpią ospą.

WHO zwołała w ten weekend nadzwyczajne spotkanie za pośrednictwem wideokonferencji, aby przyjrzeć się wirusowi, zidentyfikować osoby najbardziej zagrożone i zbadać jego transmisję. Organizacja zorganizuje w przyszłym tygodniu drugie globalne spotkanie na temat małpiej ospy, aby dokładniej zbadać zagrożenia i metody leczenia dostępne w walce z wirusem.

Chociaż sam wirus nie jest infekcją przenoszoną drogą płciową, która zazwyczaj rozprzestrzenia się przez nasienie i wydzieliny pochwowe, wydaje się, że ostatni wzrost liczby przypadków rozprzestrzenił się wśród mężczyzn uprawiających seks z innymi mężczyznami, tak na ten moment twierdzi WHO.

Pilne! Do Polski nadchodzi koszmarny kataklizm. Gminy już zaczęły działać.

Źródło: cnbc.com

 

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz