Home Kategorie Poruszające Trzy lata więzienia dla kuriera, który śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę.

Trzy lata więzienia dla kuriera, który śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę.

Trzy lata więzienia dla kuriera, który śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę.

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał 24-letniego Jakuba W. na 3 lata więzienia za śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. Wypadek miał miejsce w grudniu 2021 roku.

Mężczyzna otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat i musi zapłacić rodzicom po 20 tys. złotych. Według nas jednak ta kara jest rażąco niska.

– „Oskarżony niestety ale nie obserwował jezdni, miał wówczas światło czerwone, natomiast na przejściu dla pieszych znajdowała się opiekunka wraz dwójką dzieci. Udało jej się uratować jedno dziecko, niestety Alicja B. została potrącona przez samochód” – tłumaczył sędzia.

Dodał, że samochód którym kierował Jakub W. jechał z prędkością 63 km/h, natomiast prędkość wypadkowa czyli w momencie uderzenia w dziewczynkę wynosiła 20 km/h. Mężczyzna był trzeźwy, ale wpatrzył się w telefon żeby sprawdzić adres dostaw paczek.

Prokuratura żądała 5 lat więzienia i po 30 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców dziewczynki.  Jednak sąd uznał, że kara 3 lat więzienia i 20 tysięcy będzie wystarczająca. Na poczet kary wliczono też 6 miesięcy, które spędził w areszcie tymczasowym.

Pilne! Do Polski nadchodzi koszmarny kataklizm. Gminy już zaczęły działać.

Źródło: RMF24.pl

 

 

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz