Home Kategorie Życie Slalom szkolnego autobusu przez rogatki. Opiekunka straciła pracę. Prokuratura wszczeła śledztwo.

Slalom szkolnego autobusu przez rogatki. Opiekunka straciła pracę. Prokuratura wszczeła śledztwo.

Slalom szkolnego autobusu przez rogatki. Opiekunka straciła pracę. Prokuratura wszczeła śledztwo.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie kierowcy autokaru ze szkolną wycieczką, który slalomem przejechał przez zamknięte rogatki kolejowe. Na razie nikt nie otrzymał zarzutów.

Szkolny autobus wjechał na przejazd kolejowy w Chrośli (Mazowieckie) w czwartek około 13.30. Rogatki były opuszczone, kierowca ominął je slalomem. Do sieci szybko trafiło nagranie z tego zdarzenia. Ponadto według podanych informacji, zaledwie minutę później po tych torach przejechały dwa pociągi.

Początkowo sprawę zakwalifikowano jako wykroczenie, jednak po publikacji w mediach, sprawę przejęła prokuratura:

– „Zabezpieczyliśmy nagranie, dokonaliśmy jego oględzin, zostali przesłuchani świadkowie tego zdarzenia. Materiały przekazaliśmy do prokuratury” – stwierdził oficer prawy policji w Mińsku Mazowieckim.

W poniedziałek prokurator rejonowy Marek Sęktas w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl, potwierdził to, że wszczęte zostało śledztwo z artykułu 174 paragraf 1 Kodeksu karnego.

– „Jest ono prowadzone w sprawie umyślnego sprowadzenia w dniu 19 maja 2022 roku w miejscowości Chrośla (powiat miński) bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowo-drogowym przez kierującego autobusem szkolnym marki Iveco, w którym przewoził uczniów w liczbie co najmniej kilkunastu” – tłumaczył.

W sprawie wypowiedział się też Krzysztof Kalinowski, wójt gminy Dębe Wielkie. Opublikował on oświadczenie w którym nakazał dyrektorowi szkoły zdyscyplinować opiekunkę.

– „Dodatkowo wójt wezwał przewoźnika, którego kierowca przyjechał autobusem po zamkniętych rogatkach, do odsunięcia kierowcy od pracy na terenie gminy Dębe Wielkie. Analizowane są również inne kroki prawne w stosunku do przewoźnika” – stwierdzono w oświadczeniu.

Pilne! Do Polski nadchodzi koszmarny kataklizm. Gminy już zaczęły działać.

Źródło: tvn24.pl

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz