Home Kategorie Życie Ukraińcy w Polsce żyją za własne pieniądze. Są skorzy do pracy.

Ukraińcy w Polsce żyją za własne pieniądze. Są skorzy do pracy.

Ukraińcy w Polsce żyją za własne pieniądze. Są skorzy do pracy.

​ – „Aż 71 proc. Ukraińców pokrywa samodzielnie koszty utrzymania, a 54 proc. chce zacząć w Polsce pracować” – wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia.

Dodatkowo z sondażu wynika, że 78 proc. Ukraińców w Polsce ma zamiar nauczyć się języka polskiego. Ponadto blisko 30% z nich chce zostać w Polsce nawet po wojnie.

– „Obecność w Polsce tak licznej grupy gości z Ukrainy tworzy zupełnie nową sytuację społeczną i ekonomiczną” – twierdzi Łukasz Mazurkiewicz z ARC Rynek i Opinia.

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że 71 proc. ankietowanych pochodzi z obwodów, które zostały dotknięte bezpośrednimi działaniami wojennymi.

58 proc. uchodźców planuje pozostanie w naszym kraju, jeśli działania wojenne będą nadal prowadzone w ich ojczyźnie. 1/5 z nich zostanie nawet po zakończeniu wojny. Największą chęć pozostania deklarują ludzie młodzi w wieku 20-24 lat.

Jest to dla nas pozytywna informacja. Ci ludzie chcą zostać w Polsce i pracować w naszym kraju. Biorąc pod uwagę niż demograficzny, dodatkowa siła robocza nam się przyda.

Pilne! Do Polski nadchodzi koszmarny kataklizm. Gminy już zaczęły działać.

Źródło: Rp.pl

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz