Home Kategorie Życie Te informacje nie są dobre. Wojna w Ukrainie może doprowadzić do katastrofy światowej gospodarki.

Te informacje nie są dobre. Wojna w Ukrainie może doprowadzić do katastrofy światowej gospodarki.

Te informacje nie są dobre. Wojna w Ukrainie może doprowadzić do katastrofy światowej gospodarki.

Rosyjska inwazja na Ukrainę, poprzedzona pandemią koronawirusa, doprowadziła do zmniejszenia wzrostu gospodarczego oraz wzrostu inflacji. Tak naprawdę światowa gospodarka jest o krok od katastrofy.

– „Światowa gospodarka staje prawdopodobnie przed największym testem od czasów II wojny światowej” – uważają autorzy analizy przeprowadzonej dla Davos.

– „Wysokie ceny żywności i energii obciążają gospodarstwa domowe na całym świecie. Zaostrzające się warunki finansowe wywierają dalszą presję na mocno zadłużone narody, firmy i rodziny. Kraje i firmy dokonują ponownej oceny globalnych łańcuchów dostaw w obliczu ciągłych zakłóceń” – napisano na stronie funduszu.

Najgorzej uderzy to w klasę średnią.

– „Jak wynika z naszych ustaleń od początku wojny na Ukrainie około 30 krajów ograniczyło handel żywnością, energią i innymi kluczowymi towarami” – stwierdzono.

– „Wyższe bariery mogą utrudnić krajom rozwijającym się handel z bogatszymi krajami. W przypadku większych gospodarek ograniczenia handlowe mogą spowodować, że będą wydawać więcej pieniędzy na te same produkty, co prowadzi do wyższej inflacji” – stwierdzili autorzy raportu.

Pilne! Doszło do zamachu na Putina.

Źródło: RMF24.pl

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz