Home Kategorie News Władimir Putin wydał dekret. Chodzi o terytorium Ukrainy.
3.38K

Władimir Putin wydał dekret. Chodzi o terytorium Ukrainy.

Władimir Putin wydał dekret. Chodzi o terytorium Ukrainy.

Władimir Putin wydał nowy dekret. Ma on na celu ułatwienie procedury uzyskania obywatelstwa rosyjskiego mieszkańcom okupowanych terytoriów Ukrainy.

Prezydent Rosji podpisał nowy dekret, który ma ułatwić Ukraińcom z okupowanych terenów przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa. Głównie chodzi o tereny na południu Ukrainy i zajęte obecnie w Donbasie.

– „Putin uprościł procedurę uzyskania obywatelstwa rosyjskiego mieszkańcom Chersonia i Zaporoża leżących na terenie Ukrainy! Ukraina odzyska okupowane terytoria, a „dekrety” Putina zostaną włączone do jego wyroku skazującego” – pisze na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw zagranicznych Ukrainy.

Dekret może pozwolić Rosji na wzmocnienie kontroli nad obwodami chersońskim i zaporoskim. Stanowią one część lądowego połączenia między wschodnią Ukrainą a Półwyspem Krymskim. Wicepremier Rosji Marat Khusnullin w zeszłym tygodniu odwiedził oba regiony i wskazał, że mogą stać się częścią „naszej rosyjskiej rodziny”.

Urzędnik zainstalowany przez Rosję w Chersoniu zapowiadał, że region może stać się częścią Rosji. Rosja miała już program przyspieszonej naturalizacji ludzi żyjących w dwóch regionach wschodniej Ukrainy, których domagali się wspierani przez Rosję separatyści.

Pilne! Moskwa płonie. Pożar katedry Św. Piotra i Pawła w Moskwie [WIDEO]

3 lub 6 miesięcy dostępu do audiobooków z Audioteki
3 lub 6 miesięcy dostępu do audiobooków z Audioteki
49,99 zł
74,70 zł
4 dni
do końca oferty!
3 lub 6 miesięcy dostępu do usługi Audioteka Klub - blisko 11 000 audiobooków bez limitu (do -39%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz