Home Kategorie Życie Będzie 15. emerytura? Doniesienia z rządu.
11.64K

Będzie 15. emerytura? Doniesienia z rządu.

Będzie 15. emerytura? Doniesienia z rządu.

W tym roku seniorom ponownie przyznano trzynastkę i czternastkę. Czy jest szansa na jeszcze jeden dodatek dla starszych osób? W sprawie głos zabrała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

Barbara Socha była gościem w programie „Pieniądze to nie wszystko”. Mówiła tam m.in. o 14. emeryturze, która ma zostać wypłacona latem tego roku.

W projekcie nie ma mowy o kolejnych latach. Czy mimo to wspomniane świadczenie zostanie wprowadzone na stałe?

– „Co będzie w latach kolejnych, trudno przewidywać. Jedyne co mogę powiedzieć, to że rząd dalej będzie robił wszystko z myślą o seniorach” – powiedziała Socha.

Istnieje ryzyko, że inflacja nadal będzie mocno dokuczać wszystkim Polakom. Wiceminister rodziny i polityki społecznej zapewniła, że niezależnie od tego celem rządu „będzie dbanie o seniorów i zabezpieczenie ich finansowo”.

W kwietniu wskaźnik inflacji przekroczył 12 proc. Czy wobec tego możliwe jest dodatkowe wsparcie dla seniorów w postaci 15. emerytury lub drugiej waloryzacji?

– „Myślę, ze zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister Marlena Maląg myślą na ten temat. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, to na pewno się podzielą tym z opinią publiczną” – podkreśliła wiceminister Socha.

Władimir Putin wydał dekret. Chodzi o terytorium Ukrainy.

Groupony na całe menu
Groupony na całe menu
6,00 zł
10,00 zł
Oferta zakończona!
Polska kuchnia: 7,50 zł za groupon wart 10 zł i więcej do wydania na całe menu w Bistro 14 w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz