Home Kategorie Życie Fatalne doniesienia. Chodzi o wiek emerytalny.
2.76K

Fatalne doniesienia. Chodzi o wiek emerytalny.

Fatalne doniesienia. Chodzi o wiek emerytalny.

Ostatnia zmiana dotycząca wieku emerytalnego w Polsce miała miejsce 1 października 2017 roku i spowodowała jego obniżenie. Spis powszechny pokazał, że liczba emerytów w Polsce wzrosła aż o 30%. Co to oznacza?

Wzrost liczby emerytów w Polsce wywołuje wiele dyskusji dotyczących wieku emerytalnego. Może mieć to konsekwencje dotyczące niższych świadczeń emerytalnych. Co powinien zrobić w takiej sytuacji rząd?

Wiek emerytalny to wiek, gdy człowiek zostaje uprawniony do emerytury. Wiek ten jest inny dla kobiet i dla mężczyzn. Co więcej, jest on wyrażony w ukończonych latach i miesiącach.

Zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami wprowadzonymi 1 października 2017 roku wiek emerytalny w Polsce w 2022 roku wynosi dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn z kolei 65 lat.

W ostatnich latach obserwujemy nieustanny wzrost liczby emerytów w Polsce. Specjaliści wskazują na to, że spis powszechny w ciągu kolejnych 10 lat wyglądać będzie jeszcze gorzej. Jakie może mieć to konsekwencje?

– „Emerytury z roku na rok będą coraz niższe, w rozumieniu relacji do ostatniego wynagrodzenia” – powiedział w programie „Money. To się Liczy” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego.

Według eksperta najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do polityki podwyższania wieku emerytalnego. Ostatecznie jednak to, czy taka polityka będzie wprowadzona, będzie zależało od rządu.

– „Najprościej byłoby wrócić do polityki podwyższania wieku emerytalnego, bo to jest jeden ze sposobów, który może nam pomóc” – stwierdził Sobolewski.

Część Polaków będzie zarabiać mniej. Rząd szykuje dużą reformę.

Kurs online: Trychologia
Kurs online: Trychologia
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trychologia z MEN i dyplomem za 79 zł z firmą Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz