Home Kategorie News 500 plus i inne świadczenia zagrożone? Znamy komentarz rzecznika ZUS.
3.32K

500 plus i inne świadczenia zagrożone? Znamy komentarz rzecznika ZUS.

500 plus i inne świadczenia zagrożone? Znamy komentarz rzecznika ZUS.

ZUS zwolnił dyscyplinarnie liderkę Związkowej Alternatywy Ilonę Garczyńską. Związek poinformował, że w takim wypadku ma prawo natychmiast przystąpić do strajku. Czy może to zakłócić wypłatę świadczeń?

Od wielu miesięcy twa spór pracowników z władzami ZUS. Urzędnicy skarżą się na nadmiar obowiązków i niskie płace. W sprawie interweniowała Ilona Garczyńska, negocjatorka z ramienia Związkowej Alternatywy.

25 maja Graczyńska została zwolniona. ZUS powołał się na art. 52 Kodeksu pracy, który pozwala rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.

Związek uznał, że nie może przejść obok tej sprawy obojętnie. Zapowiedziano strajk jeszcze przed wakacjami. Piotr Sumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Alternatywa powiedział, że w obliczu strajku może dojść do wstrzymania wypłaty emerytur. Niektórzy zaczęli obawiać się też o inne świadczenia.

W oświadczeniu przesłanym Radiu ZET do sprawy odniósł się rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

– „Wypłaty 500 plus i innych świadczeń nie są zagrożone. Do strajku jeszcze daleka droga. Nadal trwają rozmowy Zarządu ze związkami zawodowymi. Cyklicznie odbywają się spotkania z przedstawicielami strony społecznej” – przekazał.

Odniósł się też do zwolnienia Garczyńskiej.

– „Jeśli chodzi o panią Ilonę Garczyńską, to w opinii pracodawcy, wielokrotnie naruszyła ona podstawowe obowiązki pracownicze (…). Sprzeciwiamy się praktykom manipulowania informacją na temat pracodawcy (…). Pani Ilona Garczyńska mija się z prawdą i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Wypowiedzi pani Ilony Garczyńskiej przekroczyły granice dozwolonej krytyki, są szkalujące i dążą do całkowitego zdyskredytowania Zakładu w przestrzeni publicznej. Za takie można uznać nazwanie jednego z dyrektorów oddziału ZUS 'psychopatą'” – podsumował.

Fatalne doniesienia. Chodzi o wiek emerytalny.

Źródło: Radio ZET

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz