Home Kategorie Jedzenie Pokazała rekordowe ceny truskawek, bobu i czereśni. „Wariactwo”.

Pokazała rekordowe ceny truskawek, bobu i czereśni. „Wariactwo”.

Katarzyna Bosacka pokazała ceny warzyw i owoców sezonowych na swoim targowisku. Prowadząca „Wiem, co jem” zapytała internautów o to, ile trzeba zapłacić w ich miastach za truskawki, czereśnie czy bób.

Ceny owoców i warzyw sezonowych w 2022 roku wywołują dyskusje od kilku tygodni. Niestety w warzywniakach i na targowiskach widać wszechobecną drożyznę. Obecnie sporo zapłacimy za truskawki, czereśnie czy bób.

Niedawno sieć obiegło zdjęcie czereśni z jednego z bazarów, gdzie kilogram tych owoców kosztował 260 zł. Co prawda informacja szybko została poddana w wątpliwość, jednak i tak nie jest tanio. W miniony poniedziałek cena czereśni w hurcie wynosiła do 130 zł za kilogram. Jak sytuacja się ma w przypadku bobu i truskawek?

Katarzyna Bosacka poprosiła internautów, by wpisywali w komentarzach, ile kosztuje w ich miejscowościach kilogram truskawek, bobu i czereśni.

– „U mnie dziś na straganie truskawki za 12 zł za 1 kg, w sklepie spożywczym 13,49 zł/1kg” – poinformowała.

Najbardziej zaskakuje cena bobu: 26,39 zł za pół kilo – według informacji Bosackiej. Oznacza to, że za kilogram tego strączkowego warzywa trzeba zapłacić 52,78 zł!

– „Wariactwo” – kwitują internauci.

Sądząc po komentarzach pod postem w innych miejscowościach bób kosztuje na razie niewiele mniej. Fani Bosackiej jednak słusznie podkreślają, że nie jest to jeszcze sezon na bób, więc z czasem cena smacznego strączka na pewno spadnie.

– „Warzywa są ze szklarni lub tunelu ogrzanie tego obiektu kosztuje bardzo dużo. Proszę poczekać i będzie dużo taniej” – pocieszają znawcy tematu.

Fatalne doniesienia. Chodzi o wiek emerytalny.

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
Oferta zakończona!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz