Home Kategorie Życie „Polska będzie należeć do strefy wpływów Rosji”. Kreml próbuje straszyć Polaków.
5.24K

„Polska będzie należeć do strefy wpływów Rosji”. Kreml próbuje straszyć Polaków.

„Polska będzie należeć do strefy wpływów Rosji”. Kreml próbuje straszyć Polaków.

Rosja wzmacnia wymierzone w nasz kraj działania propagandowe. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził, że Kreml dąży do oczerniania Polski, zantagonizowania Polaków i Ukraińców, a także zastraszenia społeczeństwa w Polsce.

Żaryn podał propagandowe hasła, jakich używa Rosja.

– „Polska to podżegacz wojenny, RP chce aneksji zachodniej Ukrainy, Polska planuje atak na Białoruś, władza w Polsce jest faszystowska, Polska odpowiada za śmierć migrantów na granicy z Białorusią, Polska organizuje wandalizm, demontując sowieckie pomniki” – wymienił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Zaznaczył przy okazji, że operacja dezinformacyjna prowadzona przez Kreml zakłada szerzenie kłamstw dotyczących relacji między Polakami i Ukraińcami. Podał też przykłady.

– „Polacy mają dość uchodźców z Ukrainy, polscy pracodawcy wyzyskują Ukraińców, Ukraińcy rządzą się w Polsce, Ukraińcy zagrażają Polakom” – wymienił Żaryn.

– „Kreml próbuje również straszyć Polaków przekonując, że: Polska należy i będzie należeć do strefy wpływów Rosji, polityka i decyzje władz RP narażają Polaków na odpowiedź Rosji, atak na rosyjskiego ambasadora w RP to polska prowokacja” – napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Napisał też, że wobec Ukrainy Rosja prowadzi ofensywę informacyjną obliczoną szczególnie na utrwalenie tych tez, które stały się osią antyukraińskiej propagandy jeszcze przed 2014 rokiem, a które Kreml rzucił na front wojny informacyjnej ze zdwojoną siłą 3 miesiące temu.

– „Są też nowe wątki” – podkreślił.

Podał przykłady.

– „Ukraina to nazistowski kraj, zagraża całej Europie, działania Rosji to odpowiedź na zbrodnie Kijowa, ukraińscy neonaziści rekrutują dzieci do walki, przy granicy z Rosją Ukraina rozwijała broń biologiczną, eksportując żywność Kijów skazuje Ukraińców na głód” – przekazał Żaryn.

– „W reakcji na udział części Zachodu w pomoc Ukrainie, rosyjska propaganda prowadzi walkę informacyjną także przeciw tym państwom. Z jednej strony oczernia je lub zastrasza, a z drugiej odwołuje się do «mitu oblężonej twierdzy», kreując się na ofiarę antyrosyjskiej nagonki” – ocenił rzecznik.

Jako przykłady rosyjskiej propagandy podał też niektóre tezy stawiane przez Rosjan, że Zachód zdominowany jest przez satanistów i nazistów, NATO jest wewnętrznie skłócone i upadnie, w Europie szerzy się rusofobia, poprzez sankcje Europa niszczy swoją gospodarkę, NATO próbuje unicestwić Rosję, Szwecja i Finlandia popełniają błąd chcąc wstąpić do NATO, przez Europę i państwa byłego Związku Radzieckiego przelewa się fala wandalizmu przeciwko sowieckim pomnikom.

Kuriozalny materiał propagandowy Białorusi. Tak pokazano w nim Polskę.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
Oferta zakończona!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz