Home Kategorie Zabawne Absurdalny materiał rosyjskiej propagandy. Straszy „kanibalizmem” w Europie.

Absurdalny materiał rosyjskiej propagandy. Straszy „kanibalizmem” w Europie.

Absurdalny materiał rosyjskiej propagandy. Straszy „kanibalizmem” w Europie.

Żart byłego prowadzącego Top Gear Jeremy’ego Clarksona poważnie potraktował rosyjski serwis informacyjny. W propagandowym materiale stwierdzono, że rosnące koszty życia w UK mogą doprowadzić do… kryzysu kanibalizmu.

Znany brytyjski dziennikarz Jeremy Clarkson stwierdził żartobliwie w swoim felietonie, że „głód sprawia, że ludzie zjadają swoich sąsiadów”. Słowa te szybko podchwyciła rosyjska stacja TsargradTV, informując, że „dziennikarze zaczynają mówić na głos straszne rzeczy, przypominając o ryzyku kanibalizmu”.

– „Politycy mówią, że >>monitorują sytuację<<, co oznacza, że nie robią nic, ale pewnego dnia będą musieli, bo o ile ludzie mogą żyć bez ogrzewania, ubrań, a nawet seksu, to nie mogą żyć bez jedzenia. Głód sprawia, że ludzie zjadają swoich sąsiadów” – przekazano w rosyjskiej telewizji.

Jak zauważyła „Rzeczpospolita” materiał propagandowy zatytułowano: „Chłód, głód, kanibalizm: Londyn wpadł do własnego ukraińskiego dołu”. Zaznaczono, że w materiale przedstawiono „tylko fakty”.

– „Sprawy w Wielkiej Brytanii nie mają się dobrze. Podczas gdy politycy grają na ukraińskim kryzysie, ich własna ludność przygotowuje się do śmierci głodowej” – twierdzą Rosjanie, cytowani przez „Rzeczpospolitą”.

Stacja TsargardTV dodała, że „w Europie obserwujemy gwałtowny wzrost cen, a politycy mówią o groźbie masowego głodu. W niektórych miastach Wielkiej Brytanii wprowadzono stan wyjątkowy z powodu braku żywności”.

Kuriozalny materiał propagandowy Białorusi. Tak pokazano w nim Polskę.

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz