Home Kategorie News Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.
21.67K

Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.

Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.

O tym, że Chiny podjęły taką decyzję, poinformował już wcześniej Global Link Logistics, powołując się na tamtejsze władze lotnicze. Chiny mówią Rosjanom „dość”.

– „Chiny zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów boeing i airbus „zarejestrowanych w dwóch jurysdykcjach”, czyli przymusowo przejętych w marcu przez Rosję w ramach kontrsankcji” – przekazało RBK.

26 lutego br. w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę Unia Europejska nałożyła sankcje zakazujące dostaw cywilnych samolotów i części zamiennych do nich do Rosji, a także ich obsługi i ubezpieczania. Jednak Chiny bardzo długo współpracowały z Rosjanami. Wygląda jednak na to, że teraz właśnie się to zmienia.

– „Jedno ze źródeł RBK przekazało, że w maju chińskie władze lotnicze poprosiły wszystkie linie lotnicze, nie tylko rosyjskie, o aktualizację elektronicznych dossier o samolotach. Żądanie takich danych to standardowa procedura i rosyjscy przewoźnicy wykonujący loty do Chin poddali się jej. Jednak władze chińskie zażądały potwierdzenia, że ​​importowane samoloty rosyjskich przewoźników zostały oficjalnie wyrejestrowane za granicą, czego Rosjanie nie mogli zrobić. Dlatego chińskie władze lotnicze, przestrzegając międzynarodowego prawa lotniczego, nie zgodziły się na wykonywanie lotów takimi samolotami o „podwójnej rejestracji” – przekazało RBK.

Jasnowidz Glanc ostrzega Polaków. „To będzie miesiąc płaczu i bólu”.

Źródło: rbc-ru

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
199,00 zł
249,00 zł
107 dni
do końca oferty!
Jazda sportowym autem po torze wyścigowym od 199 zł z Super-Cars.pl - wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz