Home Kategorie News Pilne! Ta decyzja Bułgarów zszokowała cały świat.
4.51K

Pilne! Ta decyzja Bułgarów zszokowała cały świat.

Pilne! Ta decyzja Bułgarów zszokowała cały świat.

Bułgarski rząd stara się o wejście do strefy euro od 1 stycznia 2024 roku. Na piątkowym posiedzeniu przyjął narodowy plan wprowadzenia euro. To zszokowało całą Unię Europejską.

Do przyjęcia planu doszło mimo zastrzeżeń dwóch partnerów w złożonej z czterech podmiotów rządzącej koalicji, domagają się oni informowania mieszkańców Bułgarii o skutkach przyjęcia Euro.

Zdaniem wicepremiera i ministra finansów Asena Wasilewa 18 miesięcy do momentu wprowadzenia wspólnej waluty, należy wprowadzić niezbędne zmiany między innymi ustawodawcze.

Plan przewiduje przyjęcie euro od 1 stycznia 2024 r. bez okresu przejściowego. Przez pierwszy miesiąc – do 31 stycznia 2024 r. w użyciu będą jednocześnie banknoty bułgarskie, po tym okresie wszystkie konta bankowe etc. zostaną bezpłatnie przeliczone na Euro. Pieniądze będzie można wymienić bez dodatkowej opłaty.

Przyjęcie Bułgarii do strefy euro ostatecznie musi zaakceptować Rada Unii Europejskiej, a żeby to zrobić, dany kraj musi spełniać tzw. kryteria konwergencji takie jak na przykład długu publicznego. Ten warunek Bułgaria spełnia, jednak ma wysoką inflację przekraczającą 14%. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Jasnowidz Glanc ostrzega Polaków. „To będzie miesiąc płaczu i bólu”.

Źródło:RMF24.pl

 

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz