Home Kategorie Zdrowie Niedzielski o małpiej ospie.

Niedzielski o małpiej ospie.

Niedzielski o małpiej ospie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w Polsat News o rozporządzeniach, które podpisał w sprawie małpiej ospy. O problemy obwinia jednak Polaków.

– „Są one prewencyjnym ruchem, aby ochrona zdrowia była przygotowana na potencjalny wzrost zachorowań” – wyjaśnił Niedzielski. No cóż. Coś w tym jest.

– „W pierwszym rozporządzeniu są standardowe środki określające tę chorobę jako chorobę zakaźną. Drugie rozporządzenie dotyczy monitorowania przypadków, aby Główny Inspektorat Sanitarny trzymał rękę na pulsie” – wytłumaczył Niedzielski.

– „Procedury są jasne: w przypadku stwierdzonego pierwszego przypadku będziemy izolować chorego” – wyjaśnił Niedzielski.

– „Równocześnie rozpoczniemy śledztwo epidemiczne, aby wiedzieć kto miał z zarażonym kontakt. Wdrożone zostają także procedury bezpieczeństwa, aby możliwe maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa” – dodał.

– „Anglia i Francja gromadzą już szczepionki. My także bierzemy udział w przygotowaniach. Dla personelu medycznego mamy zarezerwowane mniej więcej tysiąc dawek” – poinformował minister zdrowia.

– „Jednocześnie obserwujemy tę chorobę i widzimy, że potencjał epidemiczny jest dużo mniejszy. Obserwujemy przypadki w Europie i widzimy, że nie jest to nowy wirus. Mamy szczepionkę dedykowaną i zgody odpowiednich instytucji do jej użycia” – dodał.

Pilne! Doszło do zamachu na Putina.

Źródło: polsatnews.pl

 

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
Oferta zakończona!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz