Home Kategorie News Pilne! Rosjanie ukradli z Mariupola trzy tysiące ton metalu.
1.92K

Pilne! Rosjanie ukradli z Mariupola trzy tysiące ton metalu.

Pilne! Rosjanie ukradli z Mariupola trzy tysiące ton metalu.

Z Mariupola do Rostowa nad Donem Rosjanie przewożą statkiem skradzione trzy tysiące ton wyrobów metalowych. Rosjanie to po prostu ukradli. Nie mają żadnych zasad.

– „Grabież raszystów na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy trwa nadal. Po kradzieży ukraińskiego zboża okupanci zaczęli kraść wyroby metalowe z Mariupola. Aby to zrobić, rozminowali część portu morskiego miasta” – stwierdziła Denisowa.

Według niej, pierwszym statkiem z Mariupola do Rostowa nad Donem Rosjanie przewożą trzy tysiące ton wyrobów metalowych. Jak twierdzi Denisowa w porcie znajdowało się do 200 000 ton metalu i żeliwa o wartości 170 milionów dolarów.

– „Swoimi działaniami okupant narusza IV Konwencję Genewską z 1949 r. o ochronie osób cywilnych w czasie wojny i art. 8 Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego” – stwierdziła Denisowa.

Rzecznik wezwała Komisję Śledczą ONZ ds. Naruszeń Praw Człowieka podczas inwazji wojskowej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę aby fakty takiej kradzieży, również wzięła pod uwagę. Wszystko to ma bowiem pokazać, jaka jest Rosja.

Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.

Źródło: pap.pl

 

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz