Home Kategorie News Pilne! Rosjanie w Siewierodoniecku. Ponieśli straty, miasto jest pod kontrolą Ukraińców.
2.72K

Pilne! Rosjanie w Siewierodoniecku. Ponieśli straty, miasto jest pod kontrolą Ukraińców.

Pilne! Rosjanie w Siewierodoniecku. Ponieśli straty, miasto jest pod kontrolą Ukraińców.

Szef obwodowej administracji wojskowej Serhij Hajdaj poinformował, że szturmujące Siewierodonieck wojska rosyjskie nie dały rady zdobyć miasta. To dobra informacja.

– „Ostrzał nie ustaje, najgoręcej jest w Siewierodoniecku. Miasto jest pod ukraińską flagą” – przekazał Serhij Hajdaj, co niewątpiwie jest dobrą informacją.

Przypomnijmy, zdobycie Siewierodoniecka – nieformalnej stolicy części obwodu ługańskiego kontrolowanej przez rząd w Kijowie. To obecnie najważniejszy cel wojsk rosyjskich. Cel, którego nie udaje im się spełnić.

O tym, że w niektórych miejscach Siewierodoniecka rozpoczęły się w mieście walki uliczne, informował Hajdaj jeszcze w sobotę rano. Walki trwają nadal, jednak Ukraińcy bardzo dobrze radzą sobie z najeźdźcą.

Kierownik wojskowo-cywilnej administracji Siewierodoniecka Ołeksandr Striuk cytowany przez CNN poinformował, że ukraińskie wojska znajdują się w trudnej sytuacji obronnej, a najbardziej zaciekłe walki toczą się w okolicach dworca autobusowego i hotelu „Mir”. Nadal trwają tam poważne walki. Jednak Ukraińcy dzielnie się bronią.

Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.

Źródło: onet.pl

 

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
79,99 zł
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz