Home Kategorie Poruszające „To potrwa co najmniej pięć lat” Saperzy mówią o pracy w Borodziance.

„To potrwa co najmniej pięć lat” Saperzy mówią o pracy w Borodziance.

„To potrwa co najmniej pięć lat” Saperzy mówią o pracy w Borodziance.

W podkijowskiej Borodziance, którą jeszcze niedawno okupowały wojska rosyjskie pracuje ekipa saperów poszukująca min i niewybuchów. Jest naprawdę ciężko.

– „Rozminowywanie tego terenu potrwa co najmniej pięć lat” – przekazał w rozmowie z PAP, Władysław, wojskowy z oddziału saperskiego ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Leżąca ok. 40 km na północny zachód od Kijowa Borodzianka była miejscem ciężkich walk z wojskami rosyjskimi. To także miejscowość, która jeżeli chodzi o obwód kijowski, jest jedną z najbardziej zniszczonych.

Na początku kwietnia Borodzianka została oswobodzona przez siły ukraińskie. Teraz pracują tam saperzy, których zadaniem jest odminowanie tej miejscowości. Nie jest to jednak łatwe. Praca idzie powoli, mimo że trwa już od 8 kwietnia.

– „Saperzy z grupy Ołeksandra rozładowują z ciężarówki miny, wyrzutnie, rakiety i inne pociski artyleryjskie, a następnie ostrożnie ustawiają je na ziemi obok dużego dołu. Pociski artyleryjskie kalibru 122 i 125 mm. To z wystrzałów czołgowych” – tłumaczą.

Saperów pytano o to czy się boją:

– „Oczywiście, że jest lęk, ale przede wszystkim jest we mnie taka myśl, że ratujemy ludzkie życie i dlatego powinienem wykonywać tę pracę” – odpowiedzieli saperzy.

Pilne! Chiny zaskoczyły cały świat. Stanęły przeciwko Rosji.

Źródło: RMF24.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz