Home Kategorie Życie Wypadek autobusu szkolnego. Dzieci jechały na wycieczkę w góry. Są ranni.
1.83K

Wypadek autobusu szkolnego. Dzieci jechały na wycieczkę w góry. Są ranni.

Wypadek autobusu szkolnego. Dzieci jechały na wycieczkę w góry. Są ranni.

Na drodze wojewódzkiej nr 975 w Roztoce w Małopolsce doszło do wypadku autobusu szkolnego, który wiózł dzieci na wycieczkę. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedno dziecko.

Autobusem, który jechał z Rzeszowa do Zakopanego podróżowało 27 osób, w tym 23 dzieci. Jak podaje Radio Kraków, w Roztoce pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechał z jezdni i przewrócił się na bok.

– „W wyniku wypadku cztery osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko, kierowca i dwoje opiekunów. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali” – poinformował PAP rzecznik straży pożarnej w Tarnowie Marcin Opioła.

– „Osoby poszkodowane były przytomne i w kontakcie słownym, wymagały jednak bardziej specjalistycznej pomocy i obserwacji, dlatego zdecydowano o ich przetransportowaniu do szpitali” – wyjaśnił rzecznik.

– „Do wypadku doszło około godziny 7:30 rano. Autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu. Nie uderzając w żaden samochód, zjechał do rowu i przewrócił się na lewy bok. Autobusem podróżowało 27 osób, w tym 23 dzieci” – przekazał Radiu Kraków Paweł Klimek z tarnowskiej policji. Jak dodał, dzieci są w wieku VII klasy szkoły podstawowej.

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPR. Portal tarnow112.pl informuje, że do uwolnienia jednego z poszkodowanych strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Uczestnicy wycieczki, którzy nie odnieśli obrażeń, znaleźli schronienie w ratuszu w pobliskim Zakliczynie.

– „Dzieci czują się dobrze i zostały zaopiekowane przez pracowników samorządowych. Obecnie czekają na zapewnienie im dalszego transportu, prawdopodobnie do domów” – informuje PAP, powołując się na tamtejszy urząd miasta.

Akcja ratownicza na miejscu wypadku została zakończona, wciąż trwają tam jednak czynności prowadzone przez policję. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywa się wahadłowo.

Masowe naloty CBŚP na kluby ze striptizem. Chodzi o pranie pieniędzy i rozboje.

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz