Home Kategorie Ludzie Córka Pawła Kukiza mierzy się z uciążliwą chorobą. Wystosowała ważny apel do kobiet.

Córka Pawła Kukiza mierzy się z uciążliwą chorobą. Wystosowała ważny apel do kobiet.

Córka Pawła Kukiza mierzy się z uciążliwą chorobą. Wystosowała ważny apel do kobiet.

Paweł Kukiz i jego żona Małgorzata mają trzy córki: Julię, Polę i Hannę. 28-letnia Pola jakiś czas temu wyznała, że choruje na endometriozę. Po tym, jak przeszła operację, postanowiła wystosować apel do kobiet.

Córki Kukiza wspierają ojca w karierze politycznej. 28-letnia Pola jest aktywna na Instagramie, gdzie otwarcie mówi o swojej chorobie – endometriozie. Pola stara się normalizować przypadłość, sporo pisząc o niej w mediach społecznościowych.

– „Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec. Nie tylko ból menstruacyjny, ale również problemy z jelitami, nerkami, bóle kręgosłupa to codzienność w „walce” z tą chorobą” – pisała córka polityka i muzyka.

Na swoim Instagramie Pola Kukiz zdradziła, że musiała przejść operację. Zaapelowała też do kobiet, aby te badały się i dużo czytały o tym schorzeniu.

– „Endometriozę zdiagnozowano u mnie niecałe 3 lata temu. Trafiłam z pracy prosto do szpitala, bo z bólu prawie nie byłam w stanie chodzić. Następnego dnia miałam operację. Niestety w moim przypadku endometrioza została „wykryta” jak była już w dosyć zaawansowanym stopniu. I właśnie po to chciałam napisać o tej chorobie, żeby uświadomić coraz więcej dziewczyn, kobiet. Ciężko tak nagle napisać „o co chodzi” z tą endometriozą, ale poczytajcie sobie proszę, badajcie się i działajcie jak najszybciej” – pisała Pola Kukiz.

Filip Chajzer rozstał się z partnerką? Opublikowali oświadczenia w mediach społecznościowych.

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz