Home Kategorie Życie „Nie wychodźcie z domu, zamknijcie okna”. Ogromny pożar składowiska odpadów.
6.93K

„Nie wychodźcie z domu, zamknijcie okna”. Ogromny pożar składowiska odpadów.

„Nie wychodźcie z domu, zamknijcie okna”. Ogromny pożar składowiska odpadów.

26 zastępów straży i ok. 130 ratowników walczy z pożarem składowiska odpadów komunalnych w Promniku w woj. świętokrzyskim, który rozprzestrzenił się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Do ogromnego pożaru składowiska odpadów w Promniku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nad ranem płonęły już całe wiaty z paliwem alternatywnym.

Strażacy otrzymali zgłoszenie ok. 3:00 w poniedziałek. Ogień pojawił się w hali o wymiarach ok. 8 tys. mkw, gdzie znajdowały się przylegające do siebie boksy z folią.

– „Dwie wiaty uległy zawaleniu” – poinformował PAP st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach. Nie ma osób poszkodowanych.

Po 8:00 na miejscu nadal pracowało 26 zastępów straży i ok. 130 ratowników. Strażacy apelowali do mieszkańców Promnika i okolic o to, aby nie wychodzili na zewnątrz i nie otwierali okien.

Nie jest to pierwszy pożar na wysypisku w Promniku. W lipcu 2019 roku paliły się tam hałdy śmieci na ok. 1,4 tys. mkw terenu.

Wypadek autobusu szkolnego. Dzieci jechały na wycieczkę w góry. Są ranni.

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz