Home Kategorie News Rosja wysyła na front czołgi z muzeów? „Stare jak mamucie gó*no”.

Rosja wysyła na front czołgi z muzeów? „Stare jak mamucie gó*no”.

Rosja wysyła na front czołgi z muzeów? „Stare jak mamucie gó*no”.

Rosja w ostatnich dniach prawdopodobnie zaczęła używać w Donbasie wyciągniętych z magazynów 50-letnich czołgów T-62, co uwidacznia jej braki w nowoczesnym sprzęcie – przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosja kontynuuje próby otoczenia Siewierodoniecka i Lisiczańska, po tym, jak udało się jej wojskom zdobyć kilka wiosek na północny-zachód od Popasnej.

– „Rosja naciska na enklawę Siewierodoniecka, choć Ukraina utrzymuje kontrolę nad wieloma bronionymi sektorami, co uniemożliwia Rosji przejęcie pełnej kontroli nad Donbasem. Rosyjskie Południowe Zgrupowanie Sił Zbrojnych (SGF) prawdopodobnie nadal ma za zadanie okupować południowe terytorium Ukrainy” – napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej na Twitterze.

– „W ostatnich dniach Rosja prawdopodobnie przeniosła 50-letnie czołgi T-62 z głębokich magazynów do strefy odpowiedzialności SGF. T-62 będą prawie na pewno szczególnie podatne na broń przeciwpancerną, a ich obecność na polu bitwy uwydatnia rosyjskie braki w nowoczesnym, gotowym do walki sprzęcie” – dodano.

Tak wygląda sprzęt, o którym pisze brytyjski resort obrony. W internecie można znaleźć zdjęcia transportowanych pojazdów.

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy pod adresem Putina i rosyjskiej armii.

– „W Ukrainie mamy powiedzenie, że »to jest stare, jak mamucie g***o«. T-62 jest rzeczywiście stary, ale mimo to jest czołgiem bojowym i strzela pociskami 115 mm, a nie cukierkami. Tak więc Ukraina potrzebuje wszelkiej broni, jaką świat może i nie może jej dać” – napisał dziennikarz Illia Ponomarenko.

Podobnie jak Ponomarenko, również analityk Michael Kofman zwraca uwagę, że pomimo wiekowości T-62 to nadal groźny i zdatny do użytku sprzęt. W dodatku przeznaczony dla konkretnej grupy żołnierzy.

– „T-62 są przeznaczone dla jednostek rezerwistów. Aktywowanie ich oznacza, że rezerwiści zostaną wezwani i wysłani. Nie oznacza to, że w Rosji skończyły się inne typy czołgów. Oczekuje się jednak, że zastąpią one straty w siłach czynnych. Jeśli chodzi o sam T-62, to jest stary, ale stare czołgi wciąż zabijają” – stwierdził.

Rosjanie wywieźli ciała do supermarketu. Przerażające odkrycie w Mariupolu.

Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical
Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical
47,99 zł
59,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz