Home Kategorie News Putin podpisał dekret w sprawie dzieci z Ukrainy. „Porwanie na oficjalnym szczeblu”.

Putin podpisał dekret w sprawie dzieci z Ukrainy. „Porwanie na oficjalnym szczeblu”.

Putin podpisał dekret w sprawie dzieci z Ukrainy. „Porwanie na oficjalnym szczeblu”.

Władimir Putin podpisał dekret, który upraszcza procedurę nabycia rosyjskiego obywatelstwa dzieciom z Ukrainy, które straciły rodziców w trakcie rosyjskiej inwazji.

Putin krok po kroku realizuje swój plan rusyfikacji okupowanych terenów Ukrainy. Kilka dni temu wydał dekret, który ma ułatwić Ukraińcom z obwodów chersońskiego i zaporoskiego przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa. 30 maja podpisał podobne zarządzenie w sprawie ukraińskich dzieci.

Jak podaje agencja Interfax, chodzi o poprawki do dekretu Putina z kwietnia 2019 roku. Dokument upraszcza procedurę nadania rosyjskiego obywatelstwa dzieciom, które straciły rodziców w „Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej lub Ukrainie”.

– „Rosja zmieniła procedurę nadawania obywatelstwa sierotom. Teraz Putin oficjalnie zatwierdził uproszczone nadawanie obywatelstwa rosyjskiego dzieciom z Mariupola. Porwanie na oficjalnym szczeblu jest świetnym dopełnieniem współczesnego wizerunku Rosji” – napisał na Telegramie doradca mera Mariupola.

Petro Andruszczenko poinformował również, że od mieszkańców okupowanego Mariupola zaczęto przyjmować wnioski o rosyjski paszport. By go otrzymać, mieszkańcy zrujnowanego miasta nad Morzem Azowskim początkowo muszą otrzymać w Doniecku zaświadczenie o meldunku, a następnie złożyć wniosek o paszport w Nowoazowsku w tzw. służbie migracyjnej „Donieckiej Republiki Ludowej”.

– „Możemy stwierdzić, że aneksja Mariupola przez Rosję przeszła na następne stadium realizacji. Aktywne” – podsumował.

Putin ma problem. Przechwycono rozmowę: „Mam wszystkiego dość. Chrzanić to”.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz