Home Kategorie News PILNE! Płonie słynne schronisko w Tatrach. Strażacy walczą z ogniem.

PILNE! Płonie słynne schronisko w Tatrach. Strażacy walczą z ogniem.

PILNE! Płonie słynne schronisko w Tatrach. Strażacy walczą z ogniem.

Na Hali Kondratowej w Tatrach wybuchł pożar zabytkowego schroniska górskiego. Spłonęło ok. 20 metrów kwadratowych gontowego dachu. Nikt nie ucierpiał.

Do pożaru schroniska na Hali Kondratowej doszło we wtorek po południu. Ogień zdołała ugasić obsługa schroniska przy pomocy turystów. W wyniku akcji strażaków część budynku została zalana wodą i pianą gaśniczą.

– „Sytuacja jest opanowana. Na miejscu strażacy prowadzą prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji i zabezpieczają budynek. Jeszcze nie wiadomo, co mogło spowodować pożar na poddaszu schroniska” – wyjaśnił PAP dyżurny strażak.

Schronisko turystyczne PTTK na Hali Kondratowej w całości jest zbudowane z drewnianych bali. Mieści się przy południowej ścianie Giewontu na wysokości 1333 m n.p.m. Jest to najmniejsze schronisko w polskich Tatrach dysponujące 20 miejscami w pokojach 6- i 8-osobowych.

Budynek został wzniesiony przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w latach 1947–1948. W 1953 roku schronisko zostało częściowo zniszczone przez kamienną lawinę, która zeszła ze stoków Giewontu.

„Nie wychodźcie z domu, zamknijcie okna”. Ogromny pożar składowiska odpadów.

Źródło: PAP

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz