Home Kategorie News „Zapadła decyzja”. Rząd reaguje w sprawie rekordowej inflacji.
3.79K

„Zapadła decyzja”. Rząd reaguje w sprawie rekordowej inflacji.

„Zapadła decyzja”. Rząd reaguje w sprawie rekordowej inflacji.

– Zapadła kierunkowa decyzja, aby wydłużyć działanie tarcz antyinflacyjnych także po lipcu – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W związku z szalejącą inflacją mogą pojawić się w nich nowe elementy.

Inflacja bije kolejne rekordy. W maju rok do roku ceny wzrosły o 13,9%, a panująca drożyzna skłoniła rząd do przedłużenia działania tarcz antyinflacyjnych.

Rzecznik rządu zapowiedział wydłużenie działania tarcz antyinflacyjnych. Jak argumentował, jest to reakcja nie tylko na postpandemiczną inflację, ale też na „putinflację” wywołaną przez wojnę na Ukrainie.

Przedstawiciel rządu zadeklarował, że wydłużenie czasu obowiązywania tarczy sprawi, że Polacy będą w mniejszym stopniu odczuwać skutki drożyny. Przypomnijmy, że mowa m.in. o obniżce podatku VAT i akcyzy na energię, a także obniżce VAT na żywność w niektórych kategoriach.

Niedawno prezydent podpisał nowelę ustawy o VAT wydłużającą pierwszą tarczę antyinflacyjną do 31 lipca, czyli do czasu, kiedy obowiązuje tarcza 2.0 obniżająca m.in. VAT na żywność.

Inflacja wystrzeliła. Jest jeszcze gorzej, niż przewidywano.

Źródło: PAP

Masaż, zabieg kolagenowy i spa
Masaż, zabieg kolagenowy i spa
169,99 zł
350,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż, zabieg na twarz z płatem kolagenowym i spa dłoni za 169,99 zł w salonie Mona Lisa (zamiast 350 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz