Home Kategorie Życie Prezydent Gdańska przyznał dodatek inflacyjny w wysokości 2000 zł. Rzecz w tym, że tylko swoim urzędnikom.

Prezydent Gdańska przyznał dodatek inflacyjny w wysokości 2000 zł. Rzecz w tym, że tylko swoim urzędnikom.

Prezydent Gdańska przyznał dodatek inflacyjny w wysokości 2000 zł. Rzecz w tym, że tylko swoim urzędnikom.

1000 zł do pensji we wrześniu i 1000 zł do pensji w październiku. Tyle dostaną wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Tak, urzędnicy mają naprawdę wygodnie, zostali docenieni.

– „Wiedząc, że bez dobrze zmotywowanych i godnie wynagradzanych pracowników nie da się realizować codziennych usług naszych mieszkańców, podjęłam decyzję o wypłaceniu we wrześniu i październiku tego roku każdej pracowniczce i każdemu pracownikowi – 1000 zł brutto dodatku inflacyjnego” – napisała w liście do pracowników Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta.

Dulkiewicz podkreśliła jednocześnie, że urząd pracuje nad regulacją płac od 2023 r.

Dodatek zostanie wypłacony na podstawie regulaminu wynagradzania.

– „wojna, inflacja, podwyżki… – rzeczywistość wpływa na każdą i każdego z nas, ale też na sytuację miasta. Niestety coraz trudniejszą.” – tłumaczy Dulkiewicz.

– „W samej idei dodatku nie ma nic złego, bo jeśli pracownicy sumiennie wykonują swoje obowiązki, to należy im się sowite wynagrodzenie. Ponadto oczekiwania pracowników we wszystkich sektorach rosną. Jednak podwyżki zaproponowane przez prezydent bez wątpienia mają na celu zaangażowanie urzędników do działania na rzecz pani prezydent. To próba kupienia lojalności. Nie ma co ukrywać, atmosfera w wielu wydziałach jest zła, choćby w Urzędzie Stanu Cywilnego” – twierdzi radny PiS z Gdańska.

PILNE! Polacy dostaniecie nawet do 4000 PLN od rządu.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

 

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz