Home Kategorie Ludzie Na co zmarła Elżbieta II? Podano prawdopodobną przyczynę śmierci królowej.
13.17K

Na co zmarła Elżbieta II? Podano prawdopodobną przyczynę śmierci królowej.

Na co zmarła Elżbieta II? Podano prawdopodobną przyczynę śmierci królowej.

Królowa Elżbieta II zmarła 9 września. Monarchini żyła 96 lat, jednak przez ten czas bardzo mało było informacji na temat stanu jej zdrowia. Jaka była przyczyna jej śmierci?

Oficjalna przyczyna śmierci królowej może nigdy nie zostać ujawniona. Rodzina królewska zwykle nie zdradza okoliczności, które doprowadziły do choroby lub śmierci któregoś z jej członków. Z oficjalnych doniesień wiadomo jedynie, że Elżbieta II „umarła spokojnie” w zamku Balmoral w Szkocji. Brytyjskie media dotarły jednak do ekspertów, którzy podali hipotetyczną przyczynę śmierci królowej.

Lekarz rodzinny Ginni Mansberg powiedziała w rozmowie z News Corp, że królowa mogła chorować na tzw. zespół geriatryczny, cyli choroby i dolegliwości związane z procesem starzenia się organizmu. Zdaniem dr Mansberg przyczyną śmierci monarchini mogła być mieszanka objawów zamiast jednej konkretnej choroby. Mansberg zauważyła, że w ostatnim czasie królowa znacznie schudła, poruszała się z pomocą laski i miała zgarbioną postawę, co wskazywało na to, że jej stan zdrowia się pogarszał.

Elżbieta II ostatni raz była widziana publicznie 6 września. Wtedy też wykonano jej ostatnie zdjęcia. Fotografie wywołały ogromne kontrowersje, gdyż widać na nich wyraźnie, że dłonie królowej miały siną, wręcz fioletową barwę. W rozmowie z Daily Mail dr Deb Cohen-Jones powiedziała, że może to wskazywać na chorobę naczyń obwodowych.

– „To zaburzenie krążenia krwi, które powoduje zwężenie, blokowanie lub skurcz naczyń krwionośnych” – wyjaśniała australijska lekarka.

– „Czasami może to prowadzić do niewydolności serca. Jeśli krążenie obwodowe jest tak słabe, narządy nie otrzymują odpowiedniego dopływu krwi. Może to też prowadzić do niewydolności wielonarządowej” – dodała.

Zdaniem dr Deb Cohen-Jones marmurkowe dłonie królowej były oznaką tego, że serce nie było już w stanie skutecznie pompować krwi.

– „Ciśnienie krwi powoli spada, a przepływ krwi w całym ciele spowalnia, powodując, że kończyny stają się zimne w dotyku” – dodała.

Źródło: Daily Mail

Cyrk! Aleksandr Łukaszenka rąbał drewno dla Polski. „Aby Duda i Morawiecki nie zamarzli”.

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz