Home Kategorie News Uwaga Polacy! Nawet 3 tys. zł dodatku od rządu. Jest projekt rozporządzenia.
3.45K

Uwaga Polacy! Nawet 3 tys. zł dodatku od rządu. Jest projekt rozporządzenia.

Uwaga Polacy! Nawet 3 tys. zł dodatku od rządu. Jest projekt rozporządzenia.

Wzór wniosku o wypłatę dodatku energetycznego jest już dostępny. W środę na rządowych stronach opublikowano projekt rozporządzenia ministra klimatu i środowiska. Pieniądze będą mogli otrzymać ogrzewający swoje domy m.in. drewnem, LPG i olejem opałowym.

Dodatek energetyczny to jednorazowe rządowe wsparcie dla gospodarstw domowych ogrzewanych kotłami lub piecami na biomasę, LPG lub olej opałowy. 3 tys. zł będzie przysługiwał, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na pellet drzewny albo inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego. W przypadku głównego źródła ciepła na drewno kawałkowe dodatek wynosi 1 tys. zł, dla ogrzewania na LPG wynosi 500 zł, a na olej opałowy – 2 tys. zł.

W środę do projektu rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska dołączono wzór wniosku o wypłatę dodatku energetycznego dla gospodarstw domowych.

Właściciele gospodarstw będą musieli wskazać rodzaj wykorzystywanego źródła ciepła w domu. Czy jest to:

  • kocioł na paliwo stałe;
  • kominek;
  • koza,
  • ogrzewacz powietrza,
  • trzon kuchenny,
  • piecokuchnia,
  • piec kaflowy na paliwo stałe,
  • kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG;
  • kocioł olejowy.

Trzeba będzie zaznaczyć również, jaki rodzaj paliwa jest wykorzystywany do ogrzewania (pellet drzewny, drewno kawałkowe, inny rodzaj biomasy, gaz LPG, olej opałowy). We wniosku o dodatek energetyczny znajduje się adnotacja, że za gaz skroplony LPG uważa się mieszaninę gazów: propanu i butanu.

– „Możliwość uzyskania dodatku dla gazu skroplonego obejmuje wyłącznie gaz ze zbiornika gazu skroplonego LPG używanego dla celów grzewczych w kotle gazowym zasilanym tym gazem. Dodatkiem nie są objęte w szczególności: gaz ziemny dystrybuowany siecią gazową (tzw. gaz sieciowy) oraz gaz LPG z tzw. butli gazowej” – zaznaczono.

O dodatek energetyczny mogą ubiegać się też właściciele gospodarstw, którzy zgłosili albo już mają wpis do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Źródło: PAP

„Niemcy mają prawo domagać się zwrotu dawnych terytoriów”. RCB ostrzega.

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz