Home Kategorie Ludzie Patricia Kazadi jest nieuleczalnie chora. Przerażające słowa aktorki. „Czołgałam się, myślałam, że umieram”.
4.73K

Patricia Kazadi jest nieuleczalnie chora. Przerażające słowa aktorki. „Czołgałam się, myślałam, że umieram”.

Patricia Kazadi jest nieuleczalnie chora. Przerażające słowa aktorki. „Czołgałam się, myślałam, że umieram”.

Patricia Kazadi udzieliła wywiadu, w którym podzieliła się przerażającą historią. Nieuleczalna choroba sprawiła, że aktorka nie mogła się poruszać i „czuła, że umiera”.

W 2020 roku zapowiedziała wycofanie się z mediów, w wywiadach opowiadała o zaburzeniach odżywiania, depresji i problemach z samoakceptacją. Okazuje się, że Patricia zmagała się także z chorobą, przez którą odczuwała paraliżujący fizyczny ból.

– „Autentycznie odczuwałam, jakby moje ciało po kolei się rozpadało. Myślałam, że umieram. W 2019 roku w „Dance Dance Dance” mimo tego bólu ciężko trenowałam do występów, co doprowadziło moje ciało do ruiny. To był początek końca. Rwący, ciągnąco-piekący ból okazał się rozrywanymi zrostami (…) Byłam w Nowym Jorku, miałam podpisać ważny kontrakt, a nie byłam w stanie chodzić. Musiałam wrócić do Polski. Odwołałam swój udział we wszelkich projektach i zabarykadowałam się w domu” – opowiadała w wywiadzie dla „Wysokich obcasów”.

Kazadi zdradziła, że kilkukrotnie została nieprawidłowo zdiagnozowana.

– „Ból był już taki, że z sypialni do kuchni czołgałam się na łokciach. Ciągnął w dół uda albo promieniował w górę, odbierał oddech. Był uporczywy, jakby ktoś zaciskał mi klatkę piersiową, albo czułam kłucia tak mocne, aż traciłam równowagę. Myślałam, że mam zawał. Kilka razy jeździłam na ostry dyżur. A to podejrzenie wyrostka, a to przepukliny, a to zapalenie trzustki. Chcieli mnie rozcinać. Nie zgodziłam się” – opisywała aktorka.

Patricia w końcu dowiedziała się, co sprawia, że odczuwa tak okropny ból utrudniający normalne funkcjonowanie. Okazało się, że choruje na endometriozę, czyli gruczolistość macicy. Niestety, nie da się jej w pełni wyleczyć.

– „Doktor nie miał wątpliwości – endometrioza głęboko naciekająca. Najgorszy, IV stopień.Wpadłam na tym fotelu w ryk,  jak chyba nigdy wcześniej. Płakałam nie dlatego, że jestem poważnie chora. Płakałam, bo poczułam ulgę. Nareszcie ktoś mnie „widział”, nie byłam w tym sama, nie wymyśliłam tego. „Przykro mi, że musiała pani tak długo cierpieć”” – powiedział doktor. Bo ocenił, że chorowałam od kilkunastu lat-zdradziła „Wysokim obcasom”.

Niestety, choroba drastycznie zmniejsza szansę Kazadi na zajście w ciążę.

– „W tej chwili mam kilka procent szans. Ta wiadomość bardzo mną potrząsnęła, długo płakałam. Co innego, jeśli rezygnacja z macierzyństwa wynika z twojej świadomej decyzji, a co innego, jeśli jest ci to odebrane. Dlatego zaczynam myśleć o zamrożeniu jajeczek. Może jeszcze się uda. Nie myślałam wcześniej o macierzyństwie, bo byłam pewna, że mam na to jeszcze czas” – oceniła.

Sara James zachwyciła w finale „Mam talent” w USA. „Wchodzisz ty, 14-latka z Polski i rozwalasz tę piosenkę”.

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
26,99 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście dla dzieci od 26,99 zł w 4Kids w Tychach

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz