Home Kategorie News Doszło do próby zamachu na Putina? Słychać było „głośny huk”.
9.06K

Doszło do próby zamachu na Putina? Słychać było „głośny huk”.

Doszło do próby zamachu na Putina? Słychać było „głośny huk”.

Samochód, którym jechał Władimir Putin został zaatakowany – przekazano na Telegramie. Według doniesień, aresztowano już kilka osób, w tym szefa osobistej straży prezydenta Rosji. Trzej ochroniarze zaginęli, a śledztwo utajniono.

Kanał „General SVR” przekazał na Telegramie, że mogło dojść do próby zamachu na Władimira Putina. Osoba podająca się za byłego oficera rosyjskiego wywiadu, twierdzi, że zaatakowana miała zostać limuzyna dyktatora.

Putin jechał w kolumnie duplikującej główną kawalkadę, na co służby ochraniające decydują się czasem ze względów bezpieczeństwa. Kolumna pięciu samochodów pancernych wracała z rezydencji Putina. Według relacji pierwszy samochód został zablokowany przez karetkę. Drugie auto ominęło przeszkodę, a za nim jechała limuzyna, w której siedział Putin. Jak mówią świadkowie cytowani we wpisie, kiedy samochód z prezydentem objeżdżał karetkę, rozległ się „głośny huk”, a z przedniego koła limuzyny po stronie kierowcy zaczął wydobywać się „gęsty dym”.

Mimo tych problemów i konieczności zmniejszenia prędkości, kawalkada dotarła do celu. Jak podaje kanał “General SVR”, nie dojechał tylko pierwszy samochód, który został zablokowany. Za kierownicą karetki, która stanęła mu na drodze, znaleziono ciało mężczyzny – czytamy we wpisie.

Zaginąć miały trzy osoby, które jechały pierwszym samochodem prezydenckiej kolumny. Pusty pojazd został znaleziony kilka kilometrów od blokady.

“General SVR” podał, że dochodzenie i informacje ws. incydentu są tajne, a wtajemniczeni zostali ostrzeżeni o odpowiedzialności za ich rozpowszechnianie.

We wpisie zaznaczono, że tylko wąski krąg ludzi wiedział, którym samochodem jechał Putin. Byli to funkcjonariusze prezydenckiej służby bezpieczeństwa. Aresztowano szefa osobistej straży prezydenta oraz kilka innych osób – podał „General SVR”.

PILNE! Wołodymyr Zełenski miał wypadek samochodowy.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz