Home Kategorie Życie Pierwsza szkoła odwołuje zajęcia. „Wolimy uprzedzić fakty”.
11.38K

Pierwsza szkoła odwołuje zajęcia. „Wolimy uprzedzić fakty”.

Pierwsza szkoła odwołuje zajęcia. „Wolimy uprzedzić fakty”.

Szkoła Filmowa w Łodzi rezygnuje z zajęć. Studenci będą mieli wolne w styczniu, ale za to przedłużony zostanie semestr letni. W ten sposób uczelnia chce ograniczyć wydatki za ogrzewanie oraz prąd.

Władze szkoły postanowiły odwołać zajęcia. Powodem takiej decyzji jest wzrost opłat za ogrzewanie i energię energetyczną. Prognozy stwierdzają, że z początkiem przyszłego roku ceny prądu dla uczelni mogą wzrosnąć 10-krotnie. Studenci nie będą uczestniczyć w zajęciach w styczniu, a semestr letni zakończy się później. Jest to pierwsza uczelnia, która zdecydowała się na taki krok.

– „Wolimy uprzedzić fakty i się przygotować. Każda uczelnia ma inną specyfikę. U nas studenci od pierwszego roku realizują swoje filmy. Dużo jest zajęć praktycznych. Nie chodzi o to, żeby zajęcia odbyły się zdalnie, a w normalnym trybie. Sygnały, które otrzymaliśmy z dziekanatów, wskazują na to, że zarządzenie zostało przyjęte ze zrozumieniem, ponieważ jest to decyzja zdroworozsądkowa” – przekazał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Brzezowski, rzecznik uczelni.

Chodzi o drastycznie rosnące koszty ogrzewania i prądu. Ważnym elementem są też wydatki związane z produkcją filmów szkolnych czy transportem oraz obsługą planów zdjęciowych. Stąd też władze uczelni zdecydowały się na takie działanie już teraz.

– „Postanowiliśmy tę decyzję podjąć odpowiednio wcześniej, a nie doraźnie w sytuacji kryzysu w okresie zimowym. To wszystko przed nami, ale wolimy się zabezpieczyć” – tłumaczył rzecznik. Rozwiązanie ma pomóc zaoszczędzić setki tysięcy złotych.

Przerwa świąteczna, która rozpocznie się 23 grudnia, zostanie przedłużona na tej uczelni na cały styczeń.

– „Wracamy do prowadzenia zajęć na początku lutego. W całym procesie nauczania i dydaktyki to niewiele zmienia. Ani semestr zimowy, ani letni nie zostaną skrócone, a jedynie przesunięte w czasie” – dodał Brzezowski.

Także plany zdjęciowe i realizacje będą przesunięte. Studenci mają na tym nie ucierpieć.

– „Myślę, że w miesiącach wiosennych i letnich będzie to nawet z korzyścią dla nich” – podsumował rzecznik, cytowany przez „GW”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Latarnie będą gasły na noc. Miast nie stać na rachunki za prąd.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz