Home Kategorie Ludzie Tak wygląda paranoja Putina. Sceny z lotniska są bardzo wymowne.

Tak wygląda paranoja Putina. Sceny z lotniska są bardzo wymowne.

Na lotnisku w Uzbekistanie doszło do niecodziennych scen. Władimir Putin po wylądowaniu samolotem był witany przez przedstawicieli władz państwowych.

Od momentu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, Putin stał się jeszcze bardziej ostrożny. Prezydent Rosji ma obawiać się zarówno zamachów na swoje życie, ale i zarażenia chorobą zakaźną poprzez kontakt fizyczny z inną osobą. Wystąpienia Putina odbywają się zawsze pod okiem licznej ochrony. Ludzie podejrzewają też, że polityk zakłada kamizelkę kuloodporną.

Cały czas dochodzi do sytuacji, które są dowodem słuszności tez dotyczących obaw prezydenta. Tak było m.in. w Kaliningradzie, gdzie Putin eskortowany przez kolumnę samochodów wysiadł na środku drogi, aby z odległości kilkunastu metrów wymienić kilka słów z Rosjanami. Trwało to 10 sekund, po czym sznur aut pojechał dalej.

Paranoja dyktatora pogłębia się jednak z każdym dniem. Do internetu trafiło nagranie z Uzbekistanu. Samolot z Putinem wylądował na lotnisku w Samarkandzie. Polityk był witany przez przedstawicieli władz kraju. Mimo oficjalnego charakteru uroczystości, Putin stał w kilkumetrowym odstępie. Oprócz tego zrezygnował z przywitania się poprzez podanie ręki i nie przyjął kwiatów. Po kilkunastu sekundach udał się do opancerzonej limuzyny.

– „Zachowuje dystans i nie podaje ręki. Czy to dlatego, że boi się chorób?” – dywaguje dziennikarka Hanna Liubakova.

– „Boi się wszystkiego! Nie podaje ręki, nie przyjmuje powitalnego bukietu kwiatów. Tchórz” – pisze z kolei użytkownik Twittera.

Doszło do próby zamachu na Putina? Słychać było „głośny huk”.

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
31,99 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w PSQ Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz