Home Kategorie Niesamowite Tajemnicze obiekty nad Kijowem. Naukowcy nie mogą rozwiązać tej zagadki.

Tajemnicze obiekty nad Kijowem. Naukowcy nie mogą rozwiązać tej zagadki.

Tajemnicze obiekty nad Kijowem. Naukowcy nie mogą rozwiązać tej zagadki.

Ukraińscy astronomowie zauważyli na niebie niezidentyfikowane obiekty latające. Mają mieć rozmiar od 3 do 12 metrów i poruszać się z prędkością ok. 15 m/s.

Niesamowite ustalenia przedstawiono w artykule opublikowanym prze Główne Obserwatorium Astronomiczne Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Eksperci twierdzą, że na dziennym niebie nad Kijowem zauważyli kilkadziesiąt szybko poruszających się obiektów, których nie dało się zidentyfikować jako zjawiska naturalne lub znane maszyny wojskowe bądź cywilne.

– „Widać je wszędzie. Zaobserwowaliśmy znaczną liczbę obiektów, których natura nie jest jasna. Wykryliśmy loty pojedynczych obiektów, grup i eskadr statków” – piszą autorzy artykułu, który nie trafił jeszcze do recenzji naukowej.

Według astronomów, obiekty zostały zarejestrowane przez dwie stacje do obserwowania meteorów w stolicy kraju oraz jedną w podkijowskiej wsi Winariwka. Zdaniem naukowców, obiekty poruszają się z bardzo dużą prędkością, przez co ich wykrycie jest bardzo trudne.

Astronomowie wyjaśniają, że ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować zjawisk trwających krócej niż jedna dziesiąta sekundy. Ponieważ zarejestrowanie zdarzenia zajmują zdecydowanie mniej, UAP nie da się uchwycić również za pomocą zwykłej fotografii oraz nagrań wideo. Aby wykryć takie obiekty, trzeba odpowiednio dostroić sprzęt.

Zaobserwowane obiekty podzielono na dwa typy: kosmiczne (jasne zjawiska) oraz fantomy („całkowicie czarne ciała, które nie emitują i absorbują całe promieniowanie”). Zjawiska zostały zaobserwowane ok. 10-12 km na ziemią. Rozmiar fantomów jest oceniany na 3-12 m, a ich maksymalna prędkość na 15 m/s.

Źródło: WP

Jackowski zobaczył, co stanie się z Polską. To czeka nas jesienią i zimą.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
14,39 zł
17,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybianie klimatyzacji metodą ozonowania za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz