Home Kategorie Jedzenie Chleb towarem luksusowym?! Pieczywo podrożało o 60%.

Chleb towarem luksusowym?! Pieczywo podrożało o 60%.

Chleb towarem luksusowym?! Pieczywo podrożało o 60%.

Wygląda na to, że pieczywo powoli staje się towarem luksusowym a ceny mogą szokować. Okazuje się, że zwykły chleb podrożał od 2020 roku aż o 60 proc. To koszmar.

Chleb, jest jednym z podstawowych produktów goszczących na naszych stołach. Jednak jego ceny w ostatnich latach rosną tak, że widzi to praktycznie każdy. A cena powoli rośnie do takiego poziomu, że chleb chyba będzie można uznać, za towar luksusowy.

– „PanParagon to aplikacja zakupowa, której sztandarową funkcją jest przechowywanie paragonów w formie elektronicznej. Dzięki temu, na podstawie anonimowych danych możemy m.in. sprawdzać jak zmieniają się ceny poszczególnych produktów na przestrzeni lat. W najnowszej analizie przyjrzeliśmy się kosztom najbardziej podstawowego artykułu spożywczego, jakim jest chleb. W celu uzyskania rzetelnych informacji wytypowaliśmy konkretne rodzaje pieczywa i sprawdziliśmy ich średnie ceny w sierpniu 2020, 2021 i 2022. W badaniu ujęliśmy kilkaset tysięcy paragonów” – tłumaczy pani Antonina Grzelak od aplikacji Pan Paragon.

Ceny są naprawdę niebotyczne. Spójrzcie na przykład na chleb pszenno-żytni. W sierpniu 2020 roku kilogram takiego chleba kosztował średnio 5,71 zł, natomiast w tym roku cena sięga już 9,59 zł. To są prawie 4 PLN różnicy! W przypadku innych produktów nie wygląda to lepiej co widać na poniższej tabeli.

Źródło: panparagon

„Cztery myśliwce przeleciały nisko nad Warszawą”. Mieszkańcy przerażeni.

Źródło: Eska.pl

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz