Home Kategorie Życie Wiemy ilu uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. To ewenement!

Wiemy ilu uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. To ewenement!

Wiemy ilu uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. To ewenement!

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji, pełnomocnik rządu ds. uchodźców z Ukrainy gościł na antenie Polskiego Radia Koszalin. To co mówił, jest naprawdę ciekawe.

Z 600 tys. osób, które są zapisane w bazie PESEL, a są to osoby w wieku produkcyjnym, ponad 400 tys. podjęło w Polsce legalnie pracę” – przekazał Paweł Szefernaker.

– „Dziś mamy ok. 1,3 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce. W ostatnim czasie, według statystyk, więcej osób jedzie w kierunku Ukrainy, wyjeżdża z Polski. Ale obserwujemy też to, że więcej osób migruje w ramach Polski” – tłumaczył.

Wskazał przy tym, że w ciągu trwającej ponad pół roku wojny w Ukrainie, z 600 tys. uchodźców w wieku produkcyjnym zapisanych w polskiej bazie PESEL, ponad 400 tys. podjęło w Polsce legalnie pracę. Zwrócił uwagę na to, że są to ludzie, którzy płacą podatki w Polsce, odprowadzają składki, budują po prostu polską gospodarkę i są dla nas niezwykle cenni.

– „w żadnej innej migracji na świecie nie było tak dużej grupy osób procentowo i w liczbach bezwzględnych, która by z dnia na dzień podjęła pracę i rynek pracy wchłonąłby tak duża grupę osób. To ważny aspekt także pokazujący, że te osoby się w Polsce adaptują i chcą normalnie żyć” – dodał Szefernaker.

– „Planujemy cyfryzację pewnych działań, żeby skrócić kolejki w wielu miejscach, gdzie swoje sprawy (urzędowe) załatwiają ci, którzy uciekają przed wojną” – dodał wiceszef.

PILNE! Szykuje się kolejna wojna.

Źródło: esopot.pl

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
Oferta zakończona!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz