Home Kategorie News PILNE! Oświadczenie Amerykanów nie pozostawia złudzeń. Nie pomogą Europie.
8.14K

PILNE! Oświadczenie Amerykanów nie pozostawia złudzeń. Nie pomogą Europie.

PILNE! Oświadczenie Amerykanów nie pozostawia złudzeń. Nie pomogą Europie.

„FT” zwrócił uwagę na to, że choć presja na rynku ropy nieco zmalała, to to najbliższe miesiące zapowiadają się niespokojnie. Nie możemy liczyć na pomoc.

– „Amerykański przemysł łupkowy ostrzega, że nie będzie w stanie uratować Europy przed kryzysem dostaw w zimie” – stwierdził dziennik The Times.

Amerykańscy producenci ropy i gazu z łupków twierdzą, że nie będą w stanie wystarczająco szybko zwiększyć wydobycia żeby pomóc Europie w walce z zimowymi niedoborami. Zasadniczo, mówi się krótko. Pomoc nie nadejdzie.

Przedstawiciele branży ostrzegają, że eksport ropy i gazu z USA wzrósł, ale zbliża się do swojego maksimum. Innymi słowy Amerykanie nie są po prostu w stanie pomóc Europie, gdyż nie wydobędą na tyle ropy i gazu żeby pomóc UE.

Ponadto, należy zauważyć, że Międzynarodowa Agencja Energetyczna opublikowała w tym tygodniu prognozę, z której wynika, że unijne embargo może ograniczyć rosyjski eksport o prawie 20%. Amerykańskie wydobycie ropy łupkowej nie zaspokoi tego zapotrzebowania. Jest źle.

PILNE! Szykuje się kolejna wojna.

Źródło: energetyka24.com

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz