Home Kategorie News PILNE! Kreml odrzucił propozycję Zełenskiego.
1.79K

PILNE! Kreml odrzucił propozycję Zełenskiego.

PILNE! Kreml odrzucił propozycję Zełenskiego.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaproponował odblokowanie eksportu amoniaku rosyjskiego przez Ukrainę, jeśli Moskwa zwolni ukraińskich jeńców wojennych. Kreml się nie zgodził na tą propozycję.

– „Jestem przeciwko dostawom amoniaku z Federacji Rosyjskiej przez nasze terytorium, zgodzę się na to tylko w zamian za naszych więźniów. Zaproponowałem to ONZ” – przekazał Zełenski.

– „Zełenski powiedział, że podczas kontrofensywy sił ukraińskich w obwodzie charkowskim do niewoli dostały się setki Rosjan, jednak liczba przetrzymywanych przez Rosję jeńców ukraińskich jest większa” – tłumaczy agencja Reutersa.

We wznowieniu eksportu amoniaku z Rosji próbuje pośredniczyć ONZ mówiąc o tym, że na rynku nawozów panuje obecnie naprawdę dramatyczna sytuacja.

Należy bowiem zauważyć, że rurociąg transportujący amoniak z rosyjskiego Powołża do ukraińskiego portu nad Morzem Czarnym w miejscowości Piwdenne został zamknięty po rozpoczęciu wojny.

Członkowie misji ONZ ds. praw człowieka na Ukrainie podali w ubiegłym tygodniu, że Rosja nie pozwala na dostęp do jeńców. Ponadto pojawia się coraz więcej informacji o tym, jakoby jeńcy mieli być poddawani torturom.  A jest to równoznaczne ze zbrodniami wojennymi.

PILNE! Szykuje się kolejna wojna.

Źródło: RMF24.pl

 

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz