Home Kategorie Poruszające Szok! Rosjanie gwałcili ukraińskie dzieci. Najmłodsze miało… cztery lata.

Szok! Rosjanie gwałcili ukraińskie dzieci. Najmłodsze miało… cztery lata.

Szok! Rosjanie gwałcili ukraińskie dzieci. Najmłodsze miało… cztery lata.

Organy ścigania Ukrainy potwierdzają pięć przypadków przestępstw seksualnych na dzieciach ze strony rosyjskich żołnierzy. Ukraińskie władze ustaliły też dane 5,3 tys. nielegalnie deportowanych dzieci.

– „Są przypadki przemocy seksualnej wobec dzieci, ustalone w trakcie postępowań karnych. Ta kategoria zbrodni wojennych została potwierdzona w przypadku pięciorga dzieci w wieku od 4 do 16 lat” – powiedział Andrij Kostin w wywiadzie dla portalu lb.ua.

– „Zdajemy sobie sprawę, że takich zbrodni jest o wiele więcej. To trudna praca. Pracujemy z dziećmi z wykorzystaniem systemu „zielony pokój”, w obecności psychologów, których dzieci nie widzą, ale którzy pomagają” – mówił Kostin.

Kostin powiedział też, że ukraińskie władze ustaliły, iż na terytorium Rosji oraz Białorusi znajduje się ponad 7 tys. nielegalnie wywiezionych z kraju dzieci.

– „Jak dotąd ustalono tożsamość 5327 dzieci” – powiedział Kostin.

Dodał, że Ukraina przekazuje te informacje do MKCK. Władze Ukrainy nie mają bowiem możliwości działania na terytorium Rosji i wywierania nacisku na tamtejsze władze, lecz mogą to zrobić organizacje międzynarodowe.

– „One mają możliwość wywarcia presji na państwo-agresora, żeby te dzieci sprowadzić (na Ukrainę). Wykorzystały je przecież, by umożliwić eksport ukraińskiego zboża do tych krajów, gdzie panuje głód” – powiedział Kostin.

Źródło: PAP

Rosjanie oszaleli! Ostrzelali elektrownie atomową. Potężne wybuchy.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz