Home Kategorie News Dzieje się w Moskwie! Gwałtowne zmiany. „Stan wojenny”, „mobilizacja”.
8.56K

Dzieje się w Moskwie! Gwałtowne zmiany. „Stan wojenny”, „mobilizacja”.

Dzieje się w Moskwie! Gwałtowne zmiany. „Stan wojenny”, „mobilizacja”.

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła poprawki do kodeksu karnego. Przewidują one karę więzienia za dobrowolne poddanie się i odmowę udziału w działaniach wojennych lub zbrojnych.

Duma Państwowa przyjęła od razu w drugim i trzecim czytaniu poprawki do kodeksu karnego. Pojawił się nowy artykuł – „dobrowolne poddanie się”, za które grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego pojawił się artykuł dotyczący szabru. Za to przestępstwo grozi nawet 15 lat więzienia.

Po raz pierwszy pojawia się sformułowanie „mobilizacja” i „stan wojenny”. Jeśli do wymienionych przestępstw dojdzie w czasie mobilizacji lub stanu wojennego, będzie to okoliczność zwiększająca karę.

W ustawie przewidziano zaostrzenie kary za samowolne oddalenie się z jednostki „w czasie mobilizacji lub stanu wojennego” (do 10 lat). Odpowiedzialność karna jest także przewidziana w przypadku niestawienia się poborowych na wezwanie władz wojskowych oraz w przypadku dezercji.

Wprowadzono też karę za niewypełnienie rozkazu dowódcy w trakcie stanu wojenne, w czasie wojny albo w warunkach konfliktu zbrojnego lub prowadzenia działań wojennych, a także za odmowę udziału w działaniach wojennych lub zbrojnych – od 2 do 3 lat więzienia.

PILNE! Polska zaostrza przepisy wobec Rosjan. Podpisano rozporządzenie.

Wybrany masaż ciała w Viol Medica
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
59,99 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany masaż ciała w Viol Medica

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz